Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego

Oferta WTL UŚ

konsultacje - wyjątki

zgłoszone przez pracowników wyjątki w zwykłych terminach konsultacji:

ks. R. Buchta: ze środy 23.10 przeniesiony na czwartek 24.10. – godz. 10.30-12.00

ks. W. Kania: 15-18.10. - odwołane

ks. J. Myszor: konsultacje odwołane

M. Kozubek: 14.12., godz. 15:30-17:00 (zamiast 10.12.)

zajęcia dydaktyczne - zmiany/wyjątki

zgłoszone przez pracowników zmiany/wyjątki w zwykłych terminach zajęć dydaktycznych:

ks. W. Kania: 15-18.10. - odwołane

Kanały informacyjne

Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • VI edycja Wolnej Szkoły Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Profesora Jana Szczepańskiego
  osoby robiące notatki

  Od 21 do 24 października 2019 roku w Cieszynie, Ustroniu i Ligotce Kameralnej odbywać się będzie VI edycja Wolnej Szkoły Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Profesora Jana Szczepańskiego. W ramach wydarzenia zaplanowano między innymi: wykłady zaproszonych gości, promocję książki autorstwa prof. zw. dr hab. Katarzyny Olbrycht oraz warsztaty dla uczniów przygotowane przez pracowników Uniwersytetu Śląskiego.

  czytaj dalej • Wykład „Making Sense of American Politics in the Trump Era”
  Wydział Teologiczny UŚ

  W czwartek 24 października 2019 roku na Wydziale Teologicznym UŚ odbędzie się wykład profesora filozofii Johna P. Hittingera pt. „Making Sense of American Politics in the Trump Era”.

  Prof. John P. Hittinger jest dyrektorem Saint John Paul II Institute (University of St. Thomas, USA, Houston) oraz założycielem „The Pope John Paul II Forum for the Church in the Modern World”. Jest autorem książek i licznych artykułów poświęconych m.in. filozofii John Lockea, Jacques Maritaina, Jana Pawła II, etyce, edukacji i filozofii politycznej.

  czytaj dalej • Delegacja z Chin z wizytą na Uniwersytecie Śląskim
  flagi Polski i Chin

  20 października 2019 roku na Uniwersytecie Śląskim gościć będą przedstawiciele z prowincji Liaoning w Chinach. W spotkaniu, które będzie okazją do rozmów na temat współpracy polsko-chińskiej, uczestniczyć będzie delegacja w składzie: Lu Ke – wiceprzewodniczący senatu prowincji, Wang Da'nan – dyrektor generalny ds. rozwoju naukowego i technologicznego, Tian Dongquan – dyrektor generalny ds. innowacji, Wu Shikun – zastępca doradcy ds. stosunków zagranicznych, Liu Jia – dyrektor departamentu ds. rozwoju technologicznego.

  czytaj dalej • Wizyta dyrektora krakowskiego Instytutu Cervantesa
  Zdjęcie: fragment budynku Wydziału Nauk Społęcznych UŚ

  We wtorek 22 października 2019 roku gościem Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach będzie D. Fernando Martínez-Vara de Rey de Irezábal – dyrektor Instytutu Cervantesa w Krakowie, który o godzinie 11.00 w sali sympozjalnej I (ul. Bankowa 11, Katowice) wygłosi wykład pt. „Instytut Cervantesa i dyplomacja kulturalna”.

  Obecnie 580 milionów ludzi na świecie mówi po hiszpańsku, co stanowi 7,6% światowej populacji. Spośród nich 483 miliony to użytkownicy, dla których jest to język ojczysty.

  czytaj dalej • Projekt realizowany przez polsko-niemiecki zespół otrzyma dofinansowanie NCN
  Logo Narodowego Centrum Nauki

  Projekt pn. „Pomiary przekrojów czynnych w procesach fragmentacji niezbędne do interpretacji oddziaływań promieniowania kosmicznego wędrującego przez Galaktykę”, którego kierownikami są dr hab. Seweryn Kowalski z Uniwersytetu Śląskiego oraz Dr. Michael Unger z Karlsruhe Institute of Technology, zakwalifikował się do finansowania w ramach konkursu Beethoven Classic 3 ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki.

  czytaj dalej • Wykład pt. „The Annual Joseph Conrad Lecture”
  osoby robiące notatki

  Tegoroczna edycja Festiwalu Conrada odbywać się będzie od 21 do 27 października 2019 roku w Krakowie. Jest to największe międzynarodowe wydarzenie literackie w Polsce organizowane przez Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Fundację Tygodnika Powszechnego.

  czytaj dalej • Podpisanie umowy o współpracy z Polską Radą Pelletu
  Logo Polskiej Rady Pelletu

  Uniwersytet Śląski w Katowicach nawiązał współpracę z Polską Radą Pelletu – stowarzyszeniem zrzeszającym: firmy zajmujące się produkcją, handlem i dystrybucją pelletu drzewnego, producentów urządzeń grzewczych oraz pieców kominkowych, producentów technologii do granulowania, jak również inne podmioty gospodarcze, instytucje i organizacje aktywnie działające w tej branży i zaangażowane w jej rozwój.

  czytaj dalej • Wizyta delegacji KRASP w Kijowie
  Zdjęcie: długopis w dłoni

  Udział w polsko-ukraińskiej debacie rektorów, wizyta na Kijowskim Uniwersytecie Narodowym oraz spotkanie z minister edukacji i nauki Ukrainy to niektóre z punktów programu pobytu delegacji KRASP (Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich) w Kijowie. Wizyta, w której ze strony Uniwersytetu Śląskiego uczestniczy rektor uczelni prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, związana jest z realizacją projektu pn. „Polsko-ukraińska współpraca instytucji przedstawicielskich reprezentujących rektorów, na rzecz doskonalenia działania uczelni”.

  czytaj dalej • Posiedzenie KRUP w Krakowie
  długopis w dłoni

  Najbliższe posiedzenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich odbędzie się 17 października 2019 roku na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Spotkanie poprowadzi przewodniczący zgromadzenia, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, uczestnicy będą omawiać między innymi zagadnienia związane z realiami prawnymi, w których znalazły się uniwersytety po wprowadzeniu ustawy 2.0. W wydarzeniu udział wezmą: prorektor ds. badań naukowych prof. dr hab. Andrzej Noras oraz prof. dr hab. Wiesław Banyś, rektor UŚ w latach 2008–2016.

  czytaj dalej • Wizyta delegacji z Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych
  Grafika: polska oraz chińska flaga

  16 października 2019 roku Uniwersytet Śląski odwiedziła delegacja z Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych (Beijing Foreign Studies University, BFSU). Zagraniczna uczelnia jest jednym z pierwszych chińskich partnerów Uniwersytetu Śląskiego. Przez ostatnie kilkanaście lat obie szkoły wyższe podejmowały szereg wspólnych inicjatyw, a łącząca je współpraca stale jest rozwijana. Wymiany: studencka oraz wykładowców to tylko jeden z jej aspektów.

  czytaj dalej| Data publikacji: nieznana
Powróć do listy kanałów informacyjnych