Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego

Oferta WTL UŚ

Nadchodzące wydarzenia

Nie ma nadchodzących wydarzeń

konsultacje - wyjątki

zgłoszone przez pracowników wyjątki w zwykłych terminach konsultacji:

ks. B. Biela: 20.09. o godz. 11.30 do 13.00

ks. J. Szymik: 20.09. po Radzie Wydziału, czyli ok. 11.00

zajęcia dydaktyczne - zmiany/wyjątki

zgłoszone przez pracowników zmiany/wyjątki w zwykłych terminach zajęć dydaktycznych: brak zgłoszeń

Kanały informacyjne

Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • 32. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny
  logo 32. Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego

  Od 24 sierpnia do 1 września 2019 roku trwać będzie 32. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny, którego gospodarzem jest świętujący w tym roku jubileusz 50-lecia działalności Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego. Koncerty odbywać się będą w takich miejscowościach, jak: Brenna, Tychy, Ustroń, Pszczyna, Cieszyn, Chorzów, Psary oraz Piekary Śląskie.

  czytaj dalej • Rocznica pierwszego lądowania na Księżycu
  Zdjęcie przedstawiające Aldrina na powierzchni Księżyca

  20 lipca 2019 roku obchodzimy rocznicę pierwszego lądowania człowieka na Księżycu. Pięćdziesiąt lat temu miliony ludzi na całym świecie mogło zobaczyć za pośrednictwem telewizji, jak troje astronautów stawia pierwsze kroki na powierzchni Srebrnego Globu. Ostatnia załogowa misja zorganizowana w ramach programu Apollo odbyła się w 1972 roku. Od tamtej pory nikt nie podjął wyzwania powrotu na Księżyc.

  czytaj dalej • Obserwujmy Księżyc. Rozmowa z prof. Januszem Janeczkiem
  Księżyc

  Astronauci biorący udział w misjach organizowanych w ramach programu Apollo przywieźli na Ziemię ponad 2400 próbek księżycowego materiału skalnego o łącznej masie 382 kilogramów. Cenny ładunek pozwolił rozpocząć m.in. badania składu chemicznego i właściwości fizycznych tych obiektów. Na tej podstawie naukowcy podjęli próbę odtworzenia historii selenologicznej, uwzględniając także relację Księżyca do naszej planety.

  czytaj dalej • 46. międzynarodowy kongres historii techniki na Wydziale Nauk Społecznych
  Ul. Bankowa i budynek Wydziału Nauk Społecznych

  Od 22 do 27 lipca 2019 roku Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach gościć będzie uczestników 46. sympozjum Międzynarodowego Komitetu Historii Techniki (International Committee for the History of Technology – ICOHTEC). Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania jest „Technology and Power”, a tematyka konferencji dotyczyć będzie związków pomiędzy technologią a władzą.

  czytaj dalej • Zmarł prof. zw. dr hab. inż. Marek Tukiendorf
  Czarna wstęga

  czytaj dalej • Seminarium pt. „Rynek rządowych zamówień publicznych w USA. Wprowadzenie”
  budynek Wydziału Prawa i Administracji UŚ

  25 września 2019 roku o godz. 16.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11b, aula nr 1) odbędzie się spotkanie pt. „Rynek rządowych zamówień publicznych w USA. Wprowadzenie”, które zainauguruje cykl seminariów poświęconych promowaniu wiedzy na temat polskiego i amerykańskiego rynku zamówień publicznych. W wydarzeniu, organizowanym przez Uniwersytet Śląski oraz Polish American Chamber of Commerce North East, weźmie udział prorektor ds.

  czytaj dalej • Szkolenie online nt. sztuki udanych negocjacji i podejmowania decyzji
  logo Biura Karier UŚ

  25 lipca 2019 roku w godz. od 10.00 do 13.00 odbywać się będzie szkolenie online pt. „Sztuka udanych negocjacji i podejmowanie decyzji”, organizowane przez Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego w ramach Akademii Rozwoju Kariery, które poprowadzą specjaliści z brytyjskiej firmy Alexander Mann Solutions zajmującej się rekrutacją pracowników na całym świecie.

  Podczas kursu zostaną poruszone takie zagadnienia, jak:

  czytaj dalej • Delegacja z Henan Academy of Science na Uniwersytecie Śląskim
  Flaga polska i chińska

  9 lipca 2019 roku na Uniwersytecie Śląskim przebywała delegacja z Akademii Nauki w Henan, której przewodniczył jej wiceprezydent Huang Dao Gong. Celem wizyty było nawiązanie współpracy pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a chińską uczelnią w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych. Prowadzone w strukturach akademii badania zaprezentowali prof. Qunshegn Chen (Senior Researcher) oraz prof. Liang Zhao z Instytutu Chemii Henan Academy of Science, w ramach którego funkcjonują m.in. Międzynarodowe Chińsko-Białoruskie Laboratorium oraz Chińsko-Niemieckie Międzynarodowe Centrum Badawcze.

  czytaj dalej • Sukces studentki UŚ podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce
  AZS logo

  Od 11 do 14 lipca 2019 roku w Gavle (Szwecja) odbywały się młodzieżowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. W zawodach udział wzięła m.in. Eliza Megger, studentka z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Zawodniczka zajęła czwarte miejsce w biegu na 1500 metrów z czasem 4.25,12.

  Eliza Megger reprezentuje klub LKS Pszczyna. W sezonie 2018/2019 w barwach AZS UŚ wywalczyła złoty medal w klasyfikacji generalnej podczas Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. • XXIX letnia szkoła języka, literatury i kultury polskiej w Cieszynie
  grupa dziewczyn w strojach ludowych

  Od 1 do 29 sierpnia 2019 roku w Cieszynie odbywać się będzie XXIX letnia szkoła języka, literatury i kultury polskiej organizowana przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ. Letnie kursy w Cieszynie odbywają się nieprzerwanie od prawie trzydziestu lat, a z roku na rok uczestniczy w nich coraz liczniejsza grupa osób zainteresowanych poznawaniem języka polskiego, podziwianiem piękna polskiej kultury, bogactwem literatury i historią naszego kraju.

  czytaj dalej| Data publikacji: nieznana
Powróć do listy kanałów informacyjnych