Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego

Oferta WTL UŚ

konsultacje - wyjątki

zgłoszone przez pracowników wyjątki w zwykłych terminach konsultacji:

ks. W. Surmiak: z 11.04 na 12.04, godz. 14.30-16.00

B. Urbanek: odwołane do 17.04.

E. Szwarczyńska: 12.04. - odwołane

M. Kozubek: z 11.04 na 12.04 godz.14.30-16.00

zajęcia dydaktyczne - zmiany/wyjątki

zgłoszone przez pracowników zmiany/wyjątki w zwykłych terminach zajęć dydaktycznych:

B. Urbanek: odwołane do 17.04.

M. Gwóźdź: zajęcia z 11.04 (NoR; II/I) odbędą się 23.05

M. Czarnuch-Sodzawiczny: od 21.02 do odwołania - zajęcia odbywają się według harmonogramu, prowadzone przez ks. prof. A. Malinę

J. Pakuza: zmiana terminu zajęć z historii Kościoła (Studia podyplomowe) z 6.04 na 15.06

Kanały informacyjne

Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Zmarł prof. dr hab. Kazimierz Klimek
  Grafika: czarna wstążka

  czytaj dalej • 17. Objazdowy Festiwal Filmowy „WATCH DOCS. Prawa Człowieka w filmie”
  Plakat wydarzenia

  7 i 8 maja 2019 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Grażyńskiego 53) odbywać się będzie 17. edycja Objazdowego Festiwalu Filmowego „WATCH DOCS. Prawa Człowieka w filmie”. W programie wydarzenia zaplanowano projekcje filmów z całego świata podejmujących tematykę szeroko rozumianych praw człowieka, towarzyszyć im będą m.in. spotkania z zaproszonymi gośćmi, dyskusje oraz prelekcje przygotowane przez naukowców reprezentujących Uniwersytet Śląski w Katowicach.

  czytaj dalej • Kartki wielkanocne
  Grafika: Kartka świąteczna

  Z okazji zbliżających się świąt Uniwersytet Śląski przygotował specjalne kartki świąteczne, które udostępniamy poniżej.

   

  Kartka świąteczna nr 17

  Kartka świątczna nr 15   Kartka świątweczna nr 16

  czytaj dalej • Konkurs na wybór partnera (projekt w ramach RPO WSL na lata 2014–2020)

  Uniwersytet Śląski w Katowicach ogłasza konkurs na wybór partnera w celu przygotowania i wspólnej realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014–2020
  OŚ PRIORYTETOWA I Nowoczesna gospodarka
  DZIAŁANIE 1.1 Kluczowa dla regionu infrastruktura badawcza

   

  Ogłaszający konkurs:

  czytaj dalej • Zmarł mgr Robert Spiess
  Grafika: czarna wstążka

  czytaj dalej • Uniwersytet Śląski w projekcie International Visibility Project
  Zdjęcie: długopis w dłoni

  Poprawa pozycji polskich uczelni w międzynarodowych rankingach akademickich to główny cel inicjatywy International Visibility Project (IntVP) realizowanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – „Dialog”. Do współpracy przy projekcie zaproszono Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, dostawców baz danych Elsevier i Clarivate Analytics, międzynarodową organizację IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence oraz partnerów z obszaru szkolnictwa wyższego.

  czytaj dalej • Filmy studentów Wydziału Radia i Telewizji w 59. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego
  logo Wydziału Radia i Telewizji UŚ

  16 kwietnia 2019 roku ogłoszone zostały wyniki selekcji do 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który odbywać się będzie od 26 maja do 2 czerwca 2019 roku w Krakowie. Do konkursu zakwalifikowały się etiudy studentów i absolwentów Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, w tym cztery obrazy zrealizowane przez katowicką „filmówkę”:

  czytaj dalej • Naukowcy z UŚ docenieni w Genewie
  Dwa medale

  Wynalazek zespołu naukowców z Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego został doceniony podczas 47. Międzynarodowej Wystawy Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i Wyrobów „Geneva Inventions” odbywającej się od 10 do 14 kwietnia 2019 roku w Szwajcarii. Dr Paweł Janik, mgr inż. Michał Pielka oraz dr Małgorzata Janik otrzymali brązowy medal przyznawany przez międzynarodowe jury, a także nagrodę specjalną Narodowej Rady Badań Naukowych Tajlandii (NRCT) za opracowanie sposobu transmisji rozgłoszeniowej dla nadajników Bluetooth Low Energy.

  czytaj dalej • Uniwersytet Śląski w nowej edycji programu Inkubator Innowacyjności
  Foto: na pierwszym planie osoba siedząca przy biurku i komputerze, w tle notatki

  Uniwersytet Śląski w Katowicach otrzymał dofinansowanie na realizację projektu w ramach programu MNiSW pod nazwą Inkubator Innowacyjności 2.0. To trzecia już edycja programu wspierającego proces zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych. W tym roku na liście rankingowej laureatów konkursu znalazło się 24 wnioskodawców.

  Program ma się przyczynić się m.in. do promocji osiągnięć naukowych, rozwoju innowacyjności, a także wzmocnienia współpracy sektora nauki i gospodarki. Konsorcjum w składzie: Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider), spółka celowa uczelni SPIN-US i Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach prowadzić będzie działania na rzecz inicjowania oraz intensyfikacji współpracy środowiska naukowego z otoczeniem gospodarczym

  czytaj dalej • 21. Kino na Granicy/Kino na Hranici
  Grafika: pomiejszony plakat promujący przegląd filmowy

  Premiery filmowe, spotkania z twórcami, debaty, wykłady, koncerty oraz wystawy – to wszystko składa się na program tegorocznej 21. edycji Kina na Granicy/Kina na Hranici. Największy przegląd filmów z Polski, Czech i Słowacji to jedyne wydarzenie, które od ponad dwóch dekad odbywa się w jednym mieście, ale po dwóch stronach granicy – w polskim i czeskim Cieszynie. Partnerem festiwalu jest Uniwersytet Śląski.

  czytaj dalej| Data publikacji: nieznana
Powróć do listy kanałów informacyjnych