podziel się...

ks. B. Kuźnik: Z 18.12 przeniesione na 16.01, godz. 15.00-16.30

19.11.2014 - 14:41 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Praca dziekanatu i sekretariatu

Informujemy, iż dziekanat i sekretariat Wydziału Teologicznego UŚ w dniach 22 grudnia 2014 r. – 6 stycznia 2015 r. będą nieczynne.

25.08.2014 - 11:42 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Studia Podyplomowe Teologii Duchowości

Pragniemy poinformować, że Studia Podyplomowe Teologii Duchowości rozpoczną się dopiero od lutego 2015. Studia przeznaczone są dla tych, którzy chcą poznać podstawy duchowości chrześcijańskiej. W Sekretariacie można składać potrzebne dokumenty. Opis studiów tutaj.

18.12.2014 - 08:50 (MB) | kategoria: Studia III stopnia (doktoranckie) |   Wersja do druku

Wybory do Wydziałowej Rady Samorządu Doktorantów

W dniu 16 grudnia 2014 roku odbyły się wybory do Wydziałowej Rady Samorządu Doktorantów.
W wyniku głosowania wyłoniona została nowa Rada w następującym składzie:
Krzysztof Abucewicz (1 rok st. dokt.)
Krzysztof Furmanek (3 rok st. dokt.)
Michał Jeżewski (1 rok st. dokt.)
Przewodniczącym nowowybranej WRSD został Krzysztof Abucewicz.

13.12.2014 - 22:51 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Logowanie na zajęcia semestru zimowego 2014/2015

Wszyscy studenci powinni sprawdzić na swoim koncie USOSWeb, czy zostali zalogowani na wszystkie przedmioty, na które uczęszczali w semestrze zimowym 2014/2015. Ponadto studenci niżej wymienionych grup powinni zalogować się (w terminie 15.12. od godz. 10.00 do 18.12. godz. 23.55) na wskazane przedmioty do wyboru:
teologia (stacjonarna i niestacjonarna) rok V - seminarium magisterskie;
nauki o rodzinie 1 stopień rok II - moduł do wyboru;
nauki o rodzinie 1 stopień rok III - seminarium dyplomowe;
nauki o rodzinie 2 stopień (stacjonarne) rok I - seminarium magisterskie;
nauki o rodzinie 2 stopień (stacjonarne) rok II - seminarium magisterskie;
nauki o rodzinie 2 stopień (niestacjonarne) rok I - seminarium magisterskie;

dodatkowo studenci nauk o rodzinie 1 stopnia rok I powinni zalogować się na monograf, na który będą uczęszczać w semestrze letnim. Obowiązek ten dotyczy również studentów roku I nauk o rodzinie 2 stopnia - wykaz monografów.

Wszelkie błędy lub braki w logowaniu należy zgłaszać ks. Maciejowi Basiukowi - maciej.basiuk©us.edu.pl.

11.12.2014 - 20:25 (MB) | kategoria: Doktoraty i habilitacje |   Wersja do druku

Habilitacja ks. dra Henryka Olszara

Dnia 8.12.2014 r. w Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się kolokwium habilitacyjne ks. dra Henryka Olszara, adiunkta w Katedrze Teologii Patrystycznej i Historii Kościoła, zakończone Uchwałą Rady Wydziału o nadaniu mu stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk teologicznych w zakresie historii Kościoła. Gratulujemy!

11.12.2014 - 12:03 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Obrony w dniu 17.12.2014

Publikujemy listę osób przystępujących do egzaminu w dniu 17 grudnia 2014 r.

04.12.2014 - 08:40 (MB) | kategoria: Publikacje |   Wersja do druku

Nowa publikacja

W serii „Studia i Materiały Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach" ukazał się tom 76 pod redakcją naukową Marioli T. KOZUBEK: Starość – nie radość? Aktywność osób starszych i solidarność międzypokoleniowa. On-line dostępne są słowo wstępne oraz spis treści i summaria artykułów.

03.12.2014 - 21:13 (MB) | kategoria: Samorząd |   Wersja do druku

Kooptacja do Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego

Informujemy, że wskutek zakończenia studiów przez jednego z członków WRSS, zwolnił się mandat, który wygaśnie w listopadzie 2015r. W związku z tym zapraszamy Studentów, którzy chcą działać w kręgu naszego Samorządu, do składania swoich kandydatur na członka WRSS. Przyjęcie nowego członka odbędzie się drogą kooptacji, a więc WRSS wybierze konkretną osobę na obsadzenie danego mandatu przez podjęcie stosownej uchwały.

02.12.2014 - 13:51 (MB) | kategoria: Publikacje |   Wersja do druku

Nowa publikacja

W serii „Studia i Materiały Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach" ukazał się tom 79: CIUŁA Grzegorz, Uwarunkowania czynu ludzkiego. Studium teologicznomoralne na podstawie polskiej posoborowej literatury teologicznej i pozateologicznej, Katowice 2014.

30.11.2014 - 22:52 (MB) | kategoria: Z życia DA |   Wersja do druku

Adwentowe Spotkanie Profesorów, Nauczycieli Akademickich i Doktorantów

W imieniu Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca i duszpasterstwa akademickiego archidiecezji katowickiej zapraszam na Adwentowe Spotkanie Profesorów, Nauczycieli Akademickich i Doktorantów. Spotkanie odbędzie się 13 grudnia br., początek o godz. 16.00 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Konferencję wygłosi ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC (bioetyk, naprotechnolog).

Księża Profesorowie są zaproszeni do wspólnej koncelebry.
W załączniku przesyłam stosowne pismo Księdza Arcybiskupa.

Ks. dr Wojciech Surmiak
duszpasterz akademicki w archidiecezji katowickiej
Wydział Teologiczny UŚ