podziel się...

Więcej WTL na Facebooku

ks. R. Buchta: 24 kwietnia – konsultacje odwołane - udział w konferencji naukowej (EUFRES – Praga)

M. Gwóźdź: z dn. 29.04 przeniesione na 28.04 (godz. 8.30-10.00)

ks. P. Sawa: z wtorku, 15.04 przeniesione na środę 23.04, godz. 10.30-12.00

ks. R. Buchta: 24 i 25 kwietnia – zajęcia odwołane – udział w konferencji naukowej (EUFRES – Praga)

ks. W. Surmiak: 23.04. - odwołane

B. Urbanek: Ćwiczenia z ksiąg mądrościowych dla roku IV (grupa pastoralna) przeniesione z 30.04 na 11.04. godz. 9.45, sala 103

„Jam jest zmartwychwstanie i życie
Kto we Mnie wierzy choćby i umarł żyć będzie.
A kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki”
(J 11,25-26)

Wszystkim studentom, doktorantom oraz pracownikom Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach składam serdeczne życzenia wielkanocne:

umocnienia w wierze, nadziei i miłości
oraz radości z odkrywania w Zmartwychwstałym Panu
sensu życia, cierpienia i śmierci.

Wielkanoc 2014 roku
Ks. dr hab. Antoni Bartoszek
Dziekan Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach

25.03.2014 - 08:28 (MB) | kategoria: Z życia UŚ |   Wersja do druku

Ankieta dotycząca akademików

Droga Studentko, Drogi Studencie,
W związku z rozważaną przez Uniwersytet Śląski inwestycją budowy akademików w centrum Katowic, chcielibyśmy poznać Twoje potrzeby i preferencje w tym zakresie. Stworzyliśmy więc krótką ankietę dotyczącą właśnie tego tematu. Udzielone odpowiedzi będą brane pod uwagę podczas planowania inwestycji, dlatego bardzo ważne są dla nas Twoje przemyślane i szczere odpowiedzi.

Ankietę można znaleźć na stronie: http://student.us.edu.pl/ankieta-dotyczaca-akademikow-us

17.04.2014 - 22:20 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Bal Wydziału Teologicznego – 10 maja 2014 r.

Drodzy Studenci i pracownicy! Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Bal Wydziału Teologicznego, który odbędzie się 10 maja o godzinie 19.00 w sali 101. Bal jest coroczną tradycją, która ma na celu integrację osób studiujących jak i pracujących na naszym Wydziale.

Bilety można nabyć do końca kwietnia w cenie:
- 45zł/ osobę,
- 80zł/ parę.

Harmonogram i miejsce sprzedaży biletów znajdą Państwo na tablicach ogłoszeń w gmachu WTL jak i na fanpage'u WRSS WTL UŚ na Facebooku.

Organizatorem wydarzenia jest Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Teologicznego.

Zapraszamy serdecznie,
Monika Kost

16.04.2014 - 14:14 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Obrona prac 24.04.2014

Publikujemy listę osób przystępujących do egzaminu w dniu 24 kwietnia 2014 r.

15.04.2014 - 19:36 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Praca sekretariatu i dziekanatu

Informujemy, że w dniu 18 kwietnia 2014 r. (Wielki Piątek) sekretariat i dziekanat Wydziału Teologicznego UŚ będzie nieczynny

12.04.2014 - 15:03 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Zapisy na seminaria w roku akademickim 2014/2015

Studenci I roku studiów na kierunku nauki o rodzinie (studia pierwszego stopnia) wybierają seminarium dyplomowe, natomiast studenci III roku studiów na kierunku teologia (studia stacjonarne i niestacjonarne) wybierają seminarium magisterskie.
Najpierw należy udać się do osoby prowadzącej seminarium (najlepiej w godzinach konsultacji), a następnie – od 28 kwietnia do 11 maja 2014 r. – zapisać się na odpowiednie seminarium w systemie USOSWeb.

Z ks. dr. hab. A. Maliną, prof. UŚ, i ks. dr. hab. L. Szewczykiem należy się kontaktować drogą mailową (urlopy naukowe).

12.04.2014 - 14:56 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Wybór wykładów monograficznych – kierunek teologia, studia stacjonarne

Studenci II, III i IV roku teologii stacjonarnej zobowiązani są do wyboru wykładów monograficznych w roku akademickim 2014/2015. Każdy student wybiera dwa wykłady w semestrze zimowym oraz dwa wykłady w semestrze letnim. Należy dokonać wpisów w systemie USOSWeb w terminie 14-27 kwietnia 2014 r.
Uwaga: wpisanie się zobowiązuje do uzyskania zaliczenia z wybranego wykładu.

12.04.2014 - 14:50 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Wybór wykładów monograficznych – kierunek nauki o rodzinie

Studenci I i II roku studiów pierwszego stopnia oraz I roku studiów drugiego stopnia kierunku nauki o rodzinie zobowiązani są do wyboru wykładu monograficznego w semestrze letnim roku akademickiego 2014/2015. Należy dokonać wpisów w systemie USOSWeb w terminie 14-27 kwietnia 2014 r.

09.04.2014 - 17:12 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Ogłoszenie dla roku IV teologii

Ćwiczenia z protologii dla grup: nauczycielska i ogólna w piątek 11 kwietnia nie odbędą się. Po Wielkanocy zajęcia z tymi grupami będzie prowadził ks. dr Grzegorz Kucza.

Kierownik ZTD Jan Słomka

09.04.2014 - 17:08 (MB) | kategoria: Konferencje naukowe |   Wersja do druku

Konferencja naukowa: „Etos pracy w perspektywie społeczno-pastoralnej”

Zakład Teologii Pastoralnej i Historii Duszpasterstwa Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Katedra Zarządzania Publicznego i Nauk Społecznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zapraszają na konferencję naukową pt.: „Etos pracy w perspektywie społeczno-pastoralnej”, która odbędzie się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w sali 202 8 maja 2014 w godz. 13.00-15.30

09.04.2014 - 09:18 (MB) | kategoria: Wykłady otwarte |   Wersja do druku

6. Wieczór teologiczny z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego pod patronatem Dzieła Biblijnego

Wydział Teologiczny serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy biblijnej i rozważaniem nad problematyką wiary na 6. Wieczór teologiczny, który odbędzie się we wtorek, 6 maja 2014 w auli Wydziału. Rozpoczęcie o godz. 18.30. Przy okazji spotkania będzie możliwość nabycia Pisma Świętego i książek o tematyce religijnej.