podziel się...

Więcej WTL na Facebooku

ks. J. Kozyra: wtorek 31.03. zamiast godz. 8.15 - 9.45 konsultacje będą w godz. 9.45- 11.15

M. Kozubek: z 27 marca przeniesione na 30 marca godz. 15.00-16.30

11.03.2015 - 16:21 (MB) | kategoria: Z życia DA |   Wersja do druku

Wielkopostne Spotkanie Profesorów, Nauczycieli Akademickich i Doktorantów

W imieniu Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca i duszpasterstwa akademickiego archidiecezji katowickiej zapraszam na Wielkopostne Spotkanie Profesorów, Nauczycieli Akademickich i Doktorantów. Spotkanie odbędzie się 28 marca br., początek o godz. 16.00 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Konferencję wygłosi ks. dr Grzegorz Strzelczyk (dogmatyk, sekretarz II Synodu Archidiecezji Katowickiej).

Księża Profesorowie są zaproszeni do wspólnej koncelebry.
W załączniku przesyłam stosowne pismo Księdza Arcybiskupa.

Ks. dr Wojciech Surmiak
duszpasterz akademicki w archidiecezji katowickiej
Wydział Teologiczny UŚ

17.02.2015 - 21:37 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Instrukcje

W ślad za wejściem w życie Zarządzenia nr 16 Rektora UŚ z dnia 28 stycznia 2015 r., w sprawie wprowadzenia procedury składania i archiwizowania pisemnych prac dyplomowych prosimy o zapoznanie się z instrukcjami dotyczącymi tego procesu:
• studentów: w zakładce: „Dla studentów”
• pracowników naukowo-dydaktycznych: w zakładce: „Dla pracowników”.

Instrukcje dostępne są również w serwisie Archiwum Prac Dyplomowych: https://apd.us.edu.pl w zakładce Pomoc oraz na platformie szkoleń wewnętrznych http://el.us.edu.pl/sw w zakładce USOS.

11.02.2015 - 12:59 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Nowe procedury dotyczące prac dyplomowych

Dziekanat Wydziału Teologicznego UŚ, informuje studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych oraz pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału, o nowej procedurze składania i archiwizowania pisemnych prac dyplomowych, obowiązującej od 28 stycznia 2015 r., zgodnie z Zarządzeniem nr 16 Rektora UŚ http://bip.us.edu.pl/zarzadzenie-nr-162015.

Jednocześnie informujemy, iż ww. zarządzenie dotyczy wszystkich studentów, którzy będą składali prace dyplomowe po 28 stycznia 2015 r.

26.03.2015 - 14:18 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Wyróżnienia Rektora UŚ

Dziekanat Wydziału Teologicznego UŚ i sekretariat studiów III stopnia informuje o przyjmowaniu zgłoszeń studentów i doktorantów do VII edycji konkursu Wyróżnień JM Rektora UŚ.
Termin składania wniosków w dziekanacie Wydziału Teologicznego – dla studentów oraz w sekretariacie studiów III stopnia – dla doktorantów mija 10 kwietnia 2015 r.
Szczegóły oraz formularze wniosków dostępne są na stronie internetowej: www.wyroznienia.us.edu.pl

25.03.2015 - 16:37 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

ERASMUS+ Rekrutacja na studia i praktyki za granicą w roku akademickim 2015/16

Wydział Teologiczny ogłasza rozpoczęcie rekrutacji studentów na studia i praktyki za granicą w roku 2015/16. Więcej informacji tutaj.
Spotkanie informacyjne odbędzie się 13 kwietnia, godz. 12.00, sala 204/3.

24.03.2015 - 19:24 (MB) | kategoria: Z życia UŚ |   Wersja do druku

VII edycja Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego

Zapraszamy studentów i doktorantów do udziału w VII edycji konkursu Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Wyróżnienia przyznawane są studentom i doktorantom za osiągnięcia i realizację inicjatyw w następujących dziedzinach działalności: społecznej, kulturalnej, artystycznej, sportowej, naukowej oraz za wspieranie i inicjowanie życia studenckiego. Wyróżnienie, obejmujące działalność od rozpoczęcia studiów, można otrzymać jednorazowo.

21.03.2015 - 13:14 (MB) | kategoria: Konferencje naukowe - zapowiedzi |   Wersja do druku

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Oblicza mistyki”

Zapraszamy Państwa do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Oblicza mistyki” organizowanej przez Wydział Teologiczny i Instytut Filozofii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pod patronatem Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk.

19.03.2015 - 15:59 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Godziny pracy dziekanatu i sekretariatu

Informujemy, iż 3 kwietnia 2015 r. (Wielki Piątek) dziekanat i sekretariat Wydziału Teologicznego UŚ będą nieczynne.

19.03.2015 - 12:38 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Projekt „dialog, pokój, jedność… zaczyna się ode mnie”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Projekcie Artystyczno-Edukacyjnym dla Młodzieży, którego partnerem jest Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Termin: 22-26 kwietnia 2015.
„dialog, pokój, jedność… zaczyna się ode mnie” z udziałem GEN VERDE INTERNATIONAL PERFORMING ARTS GROUP

Więcej informacji tutaj.

16.03.2015 - 16:41 (MB) | kategoria: z Biura Karier UŚ |   Wersja do druku

Biuro Karier UŚ zaprasza na warsztaty i szkolenia

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego z myślą o studentach i absolwentach przygotowało szereg szkoleń i warsztatów. Wśród nich znajdują się:

• Spotkanie informacyjne nt. wolontariatu w Fundacji Pomocy Dzieciom ULICA – 18 marca br. godz. 13:30 – Wydział Pedagogiki i Psychologii UŚ, sala 206 - http://bk.us.edu.pl/wolontariat-w-fundacji-pomocy-dzieciom-ulica.
• Warsztat radzenia sobie ze stresem „Odstresowalnia…” (Grupa WARTA) – 24 marca br. godz. 9:00 – rektorat UŚ, sala 133 - http://bk.us.edu.pl/warsztat-bk-odstresowalnia-czyli-warsztat-radzenia-sobie-ze-stresem.

Sugerujemy studentom regularne zaglądanie na stronę Biura Karier (bk.us.edu.pl), gdzie znajdują się zawsze aktualne informacje o przedsięwzięciach tego aktywnego ośrodka.