ks. M. Basiuk: z 2.03. przeniesione na 26.02, godz. 11.00-12.30

ks. W. Kania: w sesji poprawkowej: 24.02. 9.00-10.00, 14.03. 9.15-13.00

ks. A. Malina: najbliższe 1.03.2018 (czwartek), 11.30-13.00; Egzamin poprawkowy ze Wstępu do PŚ: 1.03.2018 r., od 13:15 dla teologii nauczycielskiej/w kulturze, od 14:00 dla teologii pastoralnej.

ks. A. Pastwa: egzamin poprawkowy z prawa 1 III (czwartek) o godz. 13.00 w sali 305/2

W. Juroszek: konsultacje dla osób z zaległościami: 26.02.2018, godz. 11.30-13.00

M. Kozubek: odwołane do 28.02.2018

M. Czarnuch-Sodzawiczny: Egzamin poprawkowy ze Wstępu do PŚ: 1.03.2018 r., od 13:15 dla teologii nauczycielskiej/w kulturze, od 14:00 dla teologii pastoralnej.

ks. M. Basiuk: seminarium dyplomowe z 2.03. przeniesione na termin ustalony ze studentami; wykład (Pismo Święte o rodzinie) z 2.03. przeniesione na termin ustalony ze studentami

ks. R. Dappa: NoR, wykład z dnia 26.02 przeniesiony na termin ustalony z studentami

Newsy - Kategoria 'Publikacje'

Nowe publikacje (dodano: 29.01.2018 - 13:11 )

W serii „Studia i Materiały Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach" ukazał się tom 88: Media w rodzinie w perspektywie pastoralno-społecznej, red. ks. I. Celary, ks. G. Polok, Katowice 2018, ss. 196.

Nowy tom Studiów Pastoralnych (dodano: 30.12.2017 - 08:35 )

Informujemy, iż ukazał się nowy tom Studiów Pastoralnych (nr 13, 2017). On-line dostępne są słowo wstępne Redakcji oraz spis treści i summaria artykułów. Jednocześnie uruchomiony został pełny dostęp on-line do wszystkich tekstów tomu nr 11 (2015).

Nowa pozycja z serii: Źródła do Dziejów Kościoła Katolickiego na Górnym Śląsku (dodano: 15.12.2017 - 17:00 )

W serii wydawniczej Źródła do dziejów Kościoła katolickiego na Górnym Śląsku ukazała się nowa pozycja (nr 19 serii): Duszpasterstwo polskie we Francji w świetle korespondencji arcybiskupa Józefa Gawliny i księdza Kazimierza Kwaśnego w latach 1949-1963. Edycja dokumentów, wstęp i opracowanie Michał Kłakus, Katowice - Trans en Provence 2017, Źródła do Dziejów Kościoła Katolickiego na Górnym Śląsku, t. 19, nakładem Fundacji Centrum Badań na Historią Kościoła im. ks. prof. Wincentego Myszora.
Na prezentowany zbiór składa się korespondencja Protektora Emigracji Polskiej ks. biskupa Józefa Gawliny i Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Paryżu ks. Kazimierza Kwaśnego. Dokumenty pozwalają na przybliżenie problemów z jakimi borykali się duszpasterze polskiej diaspory we Francji. Lektura przytoczonych dokumentów pokazuje napięcia, jakie powstały w okresie przedwojennym, ale były ciągle obecne po zakończeniu drugiej wojny światowej między polską i francuską wizją duszpasterstwa. Poznajemy spojrzenie abpa Józefa Gawliny na temat istoty kapłaństwa oraz jego rozumienie powszechności Kościoła katolickiego.

Apokaliptyka w pismach gnostyckich (dodano: 01.12.2017 - 23:29 )

Informujemy, że w serii "Studia Antiquitatis Christianae. Series Nova" ukazał się kolejny, 19 tom, zatytułowany "Apokaliptyka w pismach gnostyckich". Jest to antologia tekstów apokaliptycznych wyłuskanych z korpusu pism z Nag Hammadi. Przekłady w niej zawarte, opatrzone wstępem i komentarzem, są głównie autorstwa ks. prof. Wincentego Myszora (opublikowane wcześniej w innych pozycjach wydawniczych), wyjątkiem są: fragment z kodeksu Tchacos, wstęp do Apokalipsy Adama oraz wstęp, przekład i komentarz do Apokalipsy Hermesa Trismegistosa. Współautorami antologii są osoby naukowo i zawodowo związane z dwoma wydziałami Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach: z Wydziałem Teologicznym – ks. dr Wojciech Kamczyk (Katedra Teologii Patrystycznej i Historii Kościoła) oraz Wydziałem Filologicznym – dr Przemysław Piwowarczyk (Katedra Filologii Klasycznej) i dr Agata Sowińska (Katedra Filologii Klasycznej). Niniejszy tom jest pierwszym wydanym pod auspicjami nowo powstałego Centrum Studiów nad Gnostycyzmem i Doktrynami Pokrewnymi, powołanego po śmierci ks. prof. Wincentego Myszora w celu kontynuacji oraz rozpowszechniania Jego badań. Wydawcą tomu jest Fundacja Centrum Badań nad Historią Kościoła im. ks. prof. Wincentego Myszora. Zainteresowanych nabyciem powyższego tomu prosimy o kontakt z Fundacją (jemy23+fundacja@gmail.com).

Nowy zeszyt Śląskich Studiów Historyczno-Teologicznych (dodano: 28.09.2017 - 10:08 )

Informujemy, że ukazał się nowy zeszyt Śląskich Studiów Historyczno-Teologicznych (nr 50,1 - 2017). Dostęp on-line.

Nowa publikacja (dodano: 07.09.2017 - 12:50 )

Przy współpracy Wydziału Teologicznego UŚ, Apostolstwa Chorych oraz Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia zostało wydane przez Księgarnię św. Jacka w Katowicach polskie tłumaczenie Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia opracowanej przez Papieską Radę ds. Służby Zdrowia. Pracownicy Wydziału (ks. dr hab. prof. UŚ Antoni Bartoszek, ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer, ks. dr Wojciech Surmiak, ks. dr Witold Kania) stanowili komitet naukowy odpowiedzialny za przygotowanie polskiego tłumaczenia Nowej Karty.

Nowa publikacja (dodano: 05.09.2017 - 08:42 )

W Wydawnictwie Uniwersytetu Śląskiego ukazała się monografia autorstwa naszego pracownika: ks. Dawid Ledwoń, Świadectwo Ojca w czwartej ewangelii. Studium egzegetyczno-teologiczne, Katowice 2017, ss. 276.

Nowy numer Teologii Młodych (dodano: 30.08.2017 - 16:41 )

Informujemy, że ukazał się kolejny numer czasopisma doktorantów i młodych naukowców Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Teologia Młodych. Życzymy przyjemnej lektury i zachęcamy do dalszej współpracy.

Nowa publikacja (dodano: 11.08.2017 - 14:46 )

W serii wydawniczej Źródła do dziejów Kościoła katolickiego na Górnym Śląsku ukazała się nowa pozycja (nr 18 serii): Arkadiusz Wuwer, Daniel Szlachta, Mater et Familiae Advocata. Przesłanie społeczne biskupów katowickich podczas stanowych pielgrzymek kobiet do Piekar Śląskich (1966-2016). Edycja źródeł z komentarzem, Katowice 2017, ss. 324. Księgarnia św. Jacka.

Nowy numer Teologii Młodych (dodano: 28.06.2017 - 19:09 )