E. Szwarczyńska: Z dn. 29.03. przeniesione na 25.03.(godz. 10.00-11.30)

ks. W. Kamczyk: 25.03. - odwołane

A. Maliszewska: z 9.04 na 2.04, godz. bez zmian

A. Maliszewska: Ćwiczenia z modułu „Kościół Chrystusowy” (rok IV) z 9.04 na 2.04, godz. bez zmian

Newsy - Kategoria 'Publikacje'

Apokaliptyka w pismach gnostyckich (dodano: 01.12.2017 - 23:29 )

Informujemy, że w serii "Studia Antiquitatis Christianae. Series Nova" ukazał się kolejny, 19 tom, zatytułowany "Apokaliptyka w pismach gnostyckich". Jest to antologia tekstów apokaliptycznych wyłuskanych z korpusu pism z Nag Hammadi. Przekłady w niej zawarte, opatrzone wstępem i komentarzem, są głównie autorstwa ks. prof. Wincentego Myszora (opublikowane wcześniej w innych pozycjach wydawniczych), wyjątkiem są: fragment z kodeksu Tchacos, wstęp do Apokalipsy Adama oraz wstęp, przekład i komentarz do Apokalipsy Hermesa Trismegistosa. Współautorami antologii są osoby naukowo i zawodowo związane z dwoma wydziałami Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach: z Wydziałem Teologicznym – ks. dr Wojciech Kamczyk (Katedra Teologii Patrystycznej i Historii Kościoła) oraz Wydziałem Filologicznym – dr Przemysław Piwowarczyk (Katedra Filologii Klasycznej) i dr Agata Sowińska (Katedra Filologii Klasycznej). Niniejszy tom jest pierwszym wydanym pod auspicjami nowo powstałego Centrum Studiów nad Gnostycyzmem i Doktrynami Pokrewnymi, powołanego po śmierci ks. prof. Wincentego Myszora w celu kontynuacji oraz rozpowszechniania Jego badań. Wydawcą tomu jest Fundacja Centrum Badań nad Historią Kościoła im. ks. prof. Wincentego Myszora. Zainteresowanych nabyciem powyższego tomu prosimy o kontakt z Fundacją (jemy23+fundacja@gmail.com).

Nowy zeszyt Śląskich Studiów Historyczno-Teologicznych (dodano: 28.09.2017 - 10:08 )

Informujemy, że ukazał się nowy zeszyt Śląskich Studiów Historyczno-Teologicznych (nr 50,1 - 2017). Dostęp on-line.

Nowa publikacja (dodano: 07.09.2017 - 12:50 )

Przy współpracy Wydziału Teologicznego UŚ, Apostolstwa Chorych oraz Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia zostało wydane przez Księgarnię św. Jacka w Katowicach polskie tłumaczenie Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia opracowanej przez Papieską Radę ds. Służby Zdrowia. Pracownicy Wydziału (ks. dr hab. prof. UŚ Antoni Bartoszek, ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer, ks. dr Wojciech Surmiak, ks. dr Witold Kania) stanowili komitet naukowy odpowiedzialny za przygotowanie polskiego tłumaczenia Nowej Karty.

Nowa publikacja (dodano: 05.09.2017 - 08:42 )

W Wydawnictwie Uniwersytetu Śląskiego ukazała się monografia autorstwa naszego pracownika: ks. Dawid Ledwoń, Świadectwo Ojca w czwartej ewangelii. Studium egzegetyczno-teologiczne, Katowice 2017, ss. 276.

Nowy numer Teologii Młodych (dodano: 30.08.2017 - 16:41 )

Informujemy, że ukazał się kolejny numer czasopisma doktorantów i młodych naukowców Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Teologia Młodych. Życzymy przyjemnej lektury i zachęcamy do dalszej współpracy.

Nowa publikacja (dodano: 11.08.2017 - 14:46 )

W serii wydawniczej Źródła do dziejów Kościoła katolickiego na Górnym Śląsku ukazała się nowa pozycja (nr 18 serii): Arkadiusz Wuwer, Daniel Szlachta, Mater et Familiae Advocata. Przesłanie społeczne biskupów katowickich podczas stanowych pielgrzymek kobiet do Piekar Śląskich (1966-2016). Edycja źródeł z komentarzem, Katowice 2017, ss. 324. Księgarnia św. Jacka.

Nowy numer Teologii Młodych (dodano: 28.06.2017 - 19:09 )

Nowe publikacje (dodano: 22.06.2017 - 16:01 )

W serii „Studia i Materiały Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach" ukazały się tomy 86 i 87: ks. Roman Buchta, Mistagogia w polskiej refleksji i praktyce katechetyczno-duszpasterskiej po II Soborze Watykańskim, Katowice 2017, ss. 524 oraz ks. Bartłomiej Kuźnik, Moją pustynią jest świat. Studium dorobku kaznodziejskiego księdza doktora Stanisława Bisty (1929-1985), Katowice 2017, ss. 194.

Nowa publikacja (dodano: 10.06.2017 - 16:10 )

W serii wydawniczej Źródła do dziejów Kościoła katolickiego na Górnym Śląsku ukazała się nowa pozycja (nr 17 serii): Arkadiusz Wuwer, Daniel Szlachta, Caritas et Iustitia in re sociali. Przesłanie społeczne biskupów katowickich podczas stanowych pielgrzymek mężczyzn do Piekar Śląskich (1966–2016). Edycja źródeł z komentarzem, Katowice 2017, ss. 421. Księgarnia św. Jacka.

Nowa publikacja (dodano: 18.05.2017 - 20:52 )

W serii „Studia i Materiały Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach" ukazał się tom 85: Nowa ewangelizacja w archidiecezji katowickkiej, red. ks. Bogdan Biela, Katowice 2017, ss. 211. Księgarnia św. Jacka.

<<        >>