16 grudzień od 1600

Rada Wydziału Teologicznego UŚ

23 styczeń od 1400
Rada Wydziału Teologicznego UŚ

ks. A. Malina: konsultacje w listopadzie i grudniu: cały czas kontakt mailowy

E. Szwarczyńska: Z dn. 19.12. przeniesione na 14.12.(godz. 12.30-14.00)

A. Maliszewska: odwołane (L4)

M. Kozubek: odwołane do 20 grudnia

ks. W. Kania: odwołane do poniedziałku 18.12. L4

M. Gwóźdź: zajęcia z 7.11 przeniesione na 19.12 (od godz. 14.30); zajęcia z cywilnego prawa małżeńskiego (III rok NOR, stacjon.) z 16.11 oraz z 23.11 przeniesione na 11.01 oraz 18.01

A. Maliszewska: L4, zajęcia odbędą się wg planu - zastępstwo

Newsy - Kategoria 'Konferencje naukowe - zapowiedzi'

Złoty jubileusz "Śląskich Studiów Historyczno-Teologicznych". Konferencja naukowa (dodano: 11.10.2017 - 22:18 )

Serdecznie zapraszamy na konferencję naukową zorganizowaną z okazji jubileuszu 50-lecia "Śląskich Studiów Historyczno-Teologicznych". Konferencja odbędzie się 25 października 2017 roku o godz. 15.00 na Wydziale Teologicznym UŚ, w sali 1/10 (obok dziekanatu). Będzie poświęcona historii periodyku i analizie niektórych wątków teologicznych poruszanych w nim na przestrzeni lat. Na zakończenie przewidziana jest debata nad przyszłością czasopisma.

Konferencja Międzywydziałowego Doktoranckiego Koła Naukowego Humanistów UŚ "En arche en ho logos - słowo w dziejach i kulturze człowieka" (dodano: 01.06.2017 - 07:42 )

Międzywydziałowe Doktoranckie Koło Naukowe Humanistów UŚ zaprasza 6 czerwca na Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową "En arche en ho logos - słowo w dziejach i kulturze człowieka".
Program konferencji.

Konferencja naukowa "Dar i wyzwanie. Wokół zagadnienia charyzmatyczności chrześcijaństwa" (dodano: 11.03.2017 - 09:30 )

Katedra Teologii Dogmatycznej i Duchowości zaprasza do udziału w konferencji naukowej Dar i wyzwanie. Wokół zagadnienia charyzmatyczności chrześcijaństwa. Odbędzie się ona w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w dniu 17 maja 2017.

Międzynarodowa konferencja naukowa „Fides et ratio w służbie człowiekowi choremu, czyli o spotkaniu teologii i medycyny” (dodano: 03.02.2017 - 23:52 )

Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Teologiczny (Katedra Nauk o Rodzinie), Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (Wydział Nauk o Zdrowiu) oraz Apostolstwo Chorych zapraszają na międzynarodową konferencję naukową „Fides et ratio w służbie człowiekowi choremu, czyli o spotkaniu teologii i medycyny”, która odbędzie się 27-28 lutego 2017 r. w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach.
Program konferencji.

Zaproszenie na spotkanie Katolickiej Akademii Nauczycieli i Wychowawców (dodano: 03.02.2017 - 23:23 )

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej wraz z Internationales Bildungsnetzwerk PILGRIM i Kirchliche Pädagogische Hochschule Wien/Krems mają zaszczyt zaprosić w sobotę 18 lutego o godz. 10.00 do auli WTL UŚ na międzynarodową konferencję – W trosce o jakość powietrza na Śląsku.
Szczegóły na plakacie; program spotkania.

Konferencja "Polska teologia wyzwolenia wobec wyzwań współczesności" (dodano: 26.01.2017 - 21:42 )

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych na Konferencję Naukową z okazji 30-tej rocznicy śmierci Sługi Bożego ks. F. Blachnickiego oraz 60-tej rocznicy powstania Krucjaty Wstrzemięźliwości, która odbędzie się w poniedziałek 27 lutego 2017 w auli Wydziału Teologicznego w Katowicach przy ul. Jordana 18. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Temat Konferencji: Polska teologia wyzwolenia wobec wyzwań współczesności. Szczegóły na plakacie.

Konferencja naukowa „CHILLOUT W NIEBIESIECH – CZYLI O GRANICACH JĘZYKA RELIGIJNEGO” (dodano: 24.11.2016 - 16:38 )

Serdecznie zapraszamy na ogólnopolską konferencję „CHILLOUT W NIEBIESIECH – CZYLI O GRANICACH JĘZYKA RELIGIJNEGO”, która odbędzie się 7 grudnia 2016 o godz. 10.00 w Auli Wydziału Teologicznego UŚ, ul. Jordana 18.

Konferencja naukowa „EWOLUCJA SYSTEMU WSPIERANIA RODZINY - PRIORYTETY I WYZWANIA” dotyczącą tematyki asystentury rodzin (dodano: 23.11.2016 - 20:14 )

Zapraszamy do udziału w konferencji „EWOLUCJA SYSTEMU WSPIERANIA RODZINY - PRIORYTETY I WYZWANIA” dotyczącej tematyki asystentury rodzin, która odbędzie się 1 grudnia 2016 (czwartek) w Auli Wydziału Teologicznego UŚ, ul. Jordana 18
WSTĘP WOLNY

Kongres: "Philadelphia: wyzwania braterstwa" (dodano: 02.11.2016 - 12:36 )

W imieniu Sekcji Polskiej Europejskiego Stowarzyszenia Teologii Katolickiej chciałbym zaprosić na Kongres Stowarzyszenia, który odbędzie się w dniach 30 sierpnia - 2 września 2017 w Strasburgu.
Temat Kongresu: Philadelphia: wyzwania braterstwa. Organizatorzy zachęcają równocześnie do zabrania głosu w ramach sesji tematycznych i paralelnych: Call for paper. Zgłoszenia do 1 lutego 2017 r.

W imieniu Sekcji
Ks. Wojciech Surmiak
Wiceprzewodniczący

Konferencja naukowa w 95 rocznicę urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego (dodano: 23.09.2016 - 10:04 )