E. Szwarczyńska: Z dn. 29.03. przeniesione na 25.03.(godz. 10.00-11.30)

ks. W. Kamczyk: 25.03. - odwołane

A. Maliszewska: z 9.04 na 2.04, godz. bez zmian

A. Maliszewska: Ćwiczenia z modułu „Kościół Chrystusowy” (rok IV) z 9.04 na 2.04, godz. bez zmian

Newsy - Kategoria 'Konferencje naukowe - zapowiedzi'

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Dialog w profilaktyce uzależnień - interdyscyplinarna perspektywa działań makrospołecznych” (dodano: 06.03.2019 - 21:21 )

Szanowni Państwo!
Mamy zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Dialog w profilaktyce uzależnień - interdyscyplinarna perspektywa działań makrospołecznych”, organizowaną przez Studenckie Koło Naukowe Nauk o rodzinie "Pro". Konferencja odbędzie się 12 kwietnia 2019 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Czas nadsyłania abstraktów: do 31 marca 2019 r. Formularz zgłoszeniowy oraz dane kontaktowe na stronie: https://sknnorpro.wixsite.com/dialogwprofilaktyc-1

Ogólnopolska Konferencja Interdyscyplinarna „Między katedrą a katedrą. Kościół a nauka, kultura i polityka” (dodano: 23.02.2019 - 12:10 )

Studenckie Koło Naukowe Teologów oraz Studenckie Koło Naukowe Historyków Uniwersytetu Śląskiego mają zaszczyt zaprosić studentów i doktorantów do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Interdyscyplinarnej pt. „Między katedrą a katedrą. Kościół a nauka, kultura i polityka”, która odbędzie się w budynku Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach w dniu 4 kwietnia 2019 r.

Ogólnopolska konferencja naukowa „Moralność (z) ducha” (dodano: 15.02.2019 - 20:33 )

Szanowni Państwo!
Mamy zaszczyt zaprosić na pierwszą Ogólnopolską Konferencję Naukową „Moralność (z) ducha”, organizowaną przez doktorantów WTL UŚ, pod opieką naukową ks. prof. dr hab. Jana Słomki, teologa duchowości i patrologa. Konferencja odbędzie się 16 maja 2019 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Celem konferencji jest interdyscyplinarne spojrzenie na relacje między moralnością a duchowością.
Do udziału w konferencji zaproszeni są więc przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych, którzy w swojej pracy spotykają się z tą tematyką.
Czas nadsyłania abstraktów: do 7 marca 2019 r. Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji na temat konferencji znajduje się na stronie www.moralnosczducha.us.edu.pl

Konferencja naukowa Cantabo et psalmum dicam (Ps 57,9). Muzyka liturgiczna w życiu Kościoła (dodano: 20.10.2018 - 00:00 )

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kościelnych, oraz Archidiecezjalna Komisja Muzyki Sakralnej serdecznie zapraszają na konferencję naukową Cantabo et psalmum dicam (Ps 57,9). Muzyka liturgiczna w życiu Kościoła.
Konferencja odbędzie się 15. listopada 2018 r. w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach, ul. Jordana 18.
W trakcie konferencji zostanie wręczona księga jubileuszowa ks. prof. Antoniemu Reginkowi.
Program

Ogólnopolska Konferencja Naukowa: „Etyka, Medycyna, Prawo. Dylematy w stanach terminalnych” (dodano: 03.07.2018 - 07:55 )

Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach, Katedra Prawa Kanonicznego Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego oraz kancelaria Lege Medicinae Grabowski i Cnota S.K.A. Kancelaria Radcowsko Adwokacka w Chorzowie mają przyjemność zaprosić na organizowaną w dniach 12-13 października 2018 r. w Opolu Ogólnopolską Konferencję Naukową: „Etyka, Medycyna, Prawo. Dylematy w stanach terminalnych”. Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.legemedicinae.com