ks. B. Biela: piątek 14.09. od 11.30 do 13.00

ks. S. Zieliński: w sesji letniej: 13.09. – godz. 13.00-14.30

ks. P. Sawa: środa, 5.09, godz. 12:30-14:00 i środa, 26.09, godz. 12:30-14:00

Newsy - Kategoria 'Konferencje naukowe - zapowiedzi'

Ogólnopolska Konferencja Naukowa: „Etyka, Medycyna, Prawo. Dylematy w stanach terminalnych” (dodano: 03.07.2018 - 07:55 )

Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach, Katedra Prawa Kanonicznego Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego oraz kancelaria Lege Medicinae Grabowski i Cnota S.K.A. Kancelaria Radcowsko Adwokacka w Chorzowie mają przyjemność zaprosić na organizowaną w dniach 12-13 października 2018 r. w Opolu Ogólnopolską Konferencję Naukową: „Etyka, Medycyna, Prawo. Dylematy w stanach terminalnych”. Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.legemedicinae.com

Konferencja naukowa „Wirtualna rzeczywistość - realne dylematy. Uprzedmiotowiony człowiek w świecie upodmiotowionych rzeczy?” (dodano: 06.06.2018 - 07:37 )

Sekcja Wykładowców Katolickiej Nauki Społecznej wraz z Katedrą Teologii Moralnej i Katolickiej Nauki Społecznej (WTL UŚ) zapraszają na konferencję naukową „Wirtualna rzeczywistość - realne dylematy. Uprzedmiotowiony człowiek w świecie upodmiotowionych rzeczy?” wpisującą się w cykl corocznych spotkań naukowych wykładowców KNS. Tegoroczne obrady oscylowały będą wokół zagadnień związanych ze „społeczeństwem Sieci”.
Zapraszamy na Wydział Teologiczny, do sali 207 (sala Rady Wydziału) w dniach 18-20.06.2018.

VII Międzynarodowa Konferencja Ekumeniczno-Prawna "Idea synodalności: konteksty, wyzwania i perspektywy" (dodano: 09.04.2018 - 19:38 )

Katedra Prawa i Ekumenizmu WTL UŚ zaprasza na VII Międzynarodową Konferencję Ekumeniczno-Prawną "Idea synodalności: konteksty, wyzwania i perspektywy", która odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2018 roku.

Konferencja "Duchowość 3.0" (dodano: 05.04.2018 - 14:24 )

Katedra Teologii Dogmatycznej i Duchowości (WTL UŚ) wraz Zakładem Antropologii Filozoficznej i Kognitywistyki (WNS UŚ) zapraszają na konferencję naukową zatytułowaną "Duchowość 3.0", kontynuującą cykl konferencji "Człowiek a/i/lub maszyna".
Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 w dniu 13 kwietnia 2018. Zapraszamy na Wydział Teologiczny, do sali 207 (sala Rady Wydziału).
Kliknij, by zobaczyć program.

Interdyscyplinarna konferencja naukowa: Niska emisja – węgiel "tak", smog "nie" (dodano: 20.02.2018 - 12:29 )

Wydział Teologiczny, jako współorganizator, zaprasza na interdyscyplinarną konferencję naukową "Niska emisja – węgiel tak, smog nie", która odbędzie się w poniedziałek 26 lutego w Rybniku, w Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej. Tematem konferencji jest analiza działań naukowych, samorządowych, społecznych i administracyjnych podejmowanych aktualnie w naszym regionie w sprawie ograniczania tzw. niskiej emisji.

Link do wydarzenia: https://www.polsl.pl/Jednostki/RJP1-CKI/Lists/Wiadomosci/PokazWiadomosc.aspx?WebPartTitle=ListaWiadomosci&Page=1&WebPartTitle2=Wiadomosc&Filter1Field2=Identyfikator&Filter1Value2=384

Złoty jubileusz "Śląskich Studiów Historyczno-Teologicznych". Konferencja naukowa (dodano: 11.10.2017 - 22:18 )

Serdecznie zapraszamy na konferencję naukową zorganizowaną z okazji jubileuszu 50-lecia "Śląskich Studiów Historyczno-Teologicznych". Konferencja odbędzie się 25 października 2017 roku o godz. 15.00 na Wydziale Teologicznym UŚ, w sali 1/10 (obok dziekanatu). Będzie poświęcona historii periodyku i analizie niektórych wątków teologicznych poruszanych w nim na przestrzeni lat. Na zakończenie przewidziana jest debata nad przyszłością czasopisma.

Konferencja Międzywydziałowego Doktoranckiego Koła Naukowego Humanistów UŚ "En arche en ho logos - słowo w dziejach i kulturze człowieka" (dodano: 01.06.2017 - 07:42 )

Międzywydziałowe Doktoranckie Koło Naukowe Humanistów UŚ zaprasza 6 czerwca na Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową "En arche en ho logos - słowo w dziejach i kulturze człowieka".
Program konferencji.

Konferencja naukowa "Dar i wyzwanie. Wokół zagadnienia charyzmatyczności chrześcijaństwa" (dodano: 11.03.2017 - 09:30 )

Katedra Teologii Dogmatycznej i Duchowości zaprasza do udziału w konferencji naukowej Dar i wyzwanie. Wokół zagadnienia charyzmatyczności chrześcijaństwa. Odbędzie się ona w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w dniu 17 maja 2017.

Międzynarodowa konferencja naukowa „Fides et ratio w służbie człowiekowi choremu, czyli o spotkaniu teologii i medycyny” (dodano: 03.02.2017 - 23:52 )

Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Teologiczny (Katedra Nauk o Rodzinie), Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (Wydział Nauk o Zdrowiu) oraz Apostolstwo Chorych zapraszają na międzynarodową konferencję naukową „Fides et ratio w służbie człowiekowi choremu, czyli o spotkaniu teologii i medycyny”, która odbędzie się 27-28 lutego 2017 r. w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach.
Program konferencji.

Zaproszenie na spotkanie Katolickiej Akademii Nauczycieli i Wychowawców (dodano: 03.02.2017 - 23:23 )

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej wraz z Internationales Bildungsnetzwerk PILGRIM i Kirchliche Pädagogische Hochschule Wien/Krems mają zaszczyt zaprosić w sobotę 18 lutego o godz. 10.00 do auli WTL UŚ na międzynarodową konferencję – W trosce o jakość powietrza na Śląsku.
Szczegóły na plakacie; program spotkania.