04 marzec od 1315
Zebranie pracowników Instytutu Nauk Teologicznych

16 marzec od 1000
Dzień Otwartych Drzwi

zgłoszone przez pracowników wyjątki w zwykłych terminach konsultacji: brak zgłoszeń

Newsy - Kategoria 'Ogłoszenia'

Zmiany (dodano: 20.02.2020 - 09:24 )

Uwaga!

Strona, na której się znajdujesz, nie jest już uaktualniana. Wszelkie nowe informacje można znaleźć na nowej stronie Wydziału Teologicznego.

Tam również znajdują się aktualne plany zajęć obowiązujące w semestrze letnim 2019/2020
oraz wykaz konsultacji prowadzonych przez pracowników wydziału wraz z wyjątkami.

Dzień Otwartych Drzwi Wydziału Teologicznego (dodano: 14.02.2020 - 16:31 )

Dzień Otwartych Drzwi Wydziału Teologicznego odbędzie się 16 marca 2020 r. od godz. 10.00 w Auli Wydziału Teologicznego.
Temat: GRAWITACJA. O MIŁOŚCI I ODWADZE W CZASACH BOOMERS/CRUSHERS. Na kanwie historii Janka Machy

W programie:

• Powitania i prezentacja Wydziału
• Film o ks. Janie Masze w reż. Dagmary Drzazgi pt. „Bez jednego drzewa las lasem zostanie” z udziałem eksperta ks. dra hab. Damiana Bednarskiego – postulatora procesu beatyfikacyjnego
• Gość specjalny - Michał (Pax) Bukowski - profilaktyk, współtwórca programu „Raban”, leader zespołu "Muode Koty" - świadectwo, rozmowa, pytania
• Konkurs wiedzy religijnej
• Modlitwa i poczęstunek
• Zakończenie o godz. 13.00

Zgłoszenie indywidualne lub grupowe przyjmowane są pod adresem: sknt©us.edu.pl

Informacja z Biblioteki Teologicznej (dodano: 20.01.2020 - 20:30 )

Szanowni Państwo,
Biblioteka Teologiczna z dniem 1.10.2019 zmieniła swoje przyporządkowanie organizacyjne, stając się oddziałem specjalistycznym Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego – a zatem nie jest już biblioteką wydziałową. Stąd zgodnie z ogólnymi zasadami działania wypożyczalni mogą się pojawić kary umowne za nieoddane w terminie książki, a wezwania do ich zapłacenia będą automatycznie generowane w centrali.
W związku z powyższym zwracam się do Młodych Naukowców z prośbą o zwrot quam primum wszystkich wypożyczonych z Biblioteki Teologicznej książek.
Poza tym pracownicy Biblioteki Teologicznej będą przeprowadzali skontrum zasobów zakupionych z finansów uczelnianych (w sygnaturach pojawia się skrót „UŚ”). Dlatego proszę też o przyniesienie do Biblioteki książek, które były wypożyczone na rewers i nie zostały nabite na konto elektroniczne. Jednocześnie Biblioteka zapewnia, że wszystkie pozycje mogą zostać ponownie wypożyczone, jeżeli czytelnik będzie nadal chciał z nich korzystać.

Z wyrazami szacunku,
starszy koordynator ds. Biblioteki Teologicznej
ks. Andrzej Uciecha

Plany zajęć w semestrze letnim 2019/2020 (dodano: 16.01.2020 - 00:02 )

Zostały przygotowane rozkłady zajęć na semestr letni 2019/2020. Teologia: stacjonarna (aktualizacja 29.01., godz. 21.26), niestacjonarna. Nauki o rodzinie: I stopnia (aktualizacja 30.01., godz. 11.16), II stopnia. Ponieważ trwa jeszcze semestr zimowy, dlatego są one na razie dostępne jedynie przez linki zawarte w tej wiadomości.
Wszelkie zauważone błędy proszę zgłaszać ks. Maciejowi Basiukowi.

Spotkanie informacyjne nt. Stypendium Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta (dodano: 11.01.2020 - 22:41 )

Spotkanie informacyjne nt. Stypendium Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta – wyjazdy do USA dla studentów, doktorantów i pracowników naukowych.
Więcej informacji tutaj.

Harmonogram ankietyzacji (dodano: 09.01.2020 - 16:11 )

W dniach od 14 do 25 stycznia przeprowadzona zostanie ankietyzacja, służąca ocenie zajęć dydaktycznych. Przestawiamy jej harmonogram.

Spotkanie dotyczące Erasmusa (dodano: 30.12.2019 - 11:32 )

Uwaga Studenci i Doktoranci: jeśli chcesz wyjechać na praktykę za granicę (obowiązkową lub dowolną) przyjdź na spotkanie informacyjne 15 stycznia godz. 13.00, sala 302.
Informacje szczegółowe u dr Marioli Kozubek: mariola.kozubek©us.edu.pl

Godziny rektorskie (dodano: 17.12.2019 - 22:29 )

Na wniosek Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego aby umożliwić studentom powrót z ferii świątecznych, wprowadzam (dla wszystkich studentów) w dniu 7 stycznia 2020 r. godziny rektorskie – godziny wolne od zajęć dydaktycznych.
Jednocześnie w związku z faktem, że Prawosławne Święto Bożego Narodzenia zgodnie z kalendarzem juliańskim stosowanym w liturgii chrześcijańskiej Kościołów wschodnich przypada w dniu 7 stycznia 2020 r., aby umożliwić studentom należącym do tych Wspólnot powrót z domów rodzinnych na Uczelnię, proszę o usprawiedliwienie ich nieobecności na zajęciach dydaktycznych w dniu 8 stycznia 2020 r.

Z up. Rektora
PROREKTOR
ds. Kształcenia i Studentów
prof. dr hab. Ryszard Koziołek

Studia podyplomowe dla nauczycieli religii (od lutego 2020 roku) (dodano: 12.12.2019 - 22:02 )

Porozumienie z dnia 3 kwietnia 2019 roku, zawarte pomiędzy Konferencją Episkopatu Polski oraz Ministrem Edukacji Narodowej w sprawie kwalifikacji zawodowych wymaganych od nauczycieli religii, daje możliwość zajmowania stanowiska nauczyciela religii w liceach ogólnokształcących, technikach, branżowych szkołach I i II stopnia, szkołach podstawowych i w przedszkolach z wyjątkiem specjalnych osobom, które ukończą odpowiednie podyplomowe studia kwalifikacyjne.

Godziny dziekańskie (dodano: 04.12.2019 - 14:33 )

W związku ze szkoleniem i spotkaniem opłatkowym 18 grudnia 2019 r. (środa) w godz. 13.00 – 15.00 ogłaszam godziny dziekańskie.

Dziekan Wydziału Teologicznego
Ks. dr hab. Antoni Bartoszek, prof. UŚ