22 styczeń od 1400

Egzamin ex-universa

19 luty od 1400
Rada Wydziału

M. Gwóźdź: dyżury w styczniu: 8.01 (godz. 11.15-12.45); 22.01 (godz. 9.45-12.45); 25.01 (godz. 11.15-12.45); dyżur w sesji: 5.02 (godz. 9.00-10.30).

A. Maliszewska: 18.01 - odwołane.

Newsy - Kategoria 'Ogłoszenia'

XXV Wieczór Teologiczny (dodano: 10.01.2019 - 11:06 )

Serdecznie zapraszamy na XXV Wieczór Teologiczny, który odbędzie się dnia 24 stycznia 2019 roku o godz. 18.00 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wymienione spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom z zakresu prawa kanonicznego, a dokładnie tematowi procesów małżeńskich w Kościele. W czasie spotkania wspomniane będą najczęściej pojawiające się tytuły prawne oraz sposób ustalania formuły wątpliwości procesowej, a także omówione zostaną kolejne etapy procesu zwykłego i procesu skróconego. Prelegentami będą kanoniści: ks. dr Mariusz Auguścik - wiceoficjał Sądu Metropolitalnego w Katowicach oraz ks. dr Rafał Dappa - wieceoficjał Sądu Biskupiego w Gliwicach. Diakoni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach przygotowali wystawę posterową, która w dniu spotkania będzie dostępna od godz. 17.00. Wspomniane plakaty naukowe będą zawierały kanoniczny opis małżeństwa, przeszkody, wady zgody oraz informacje o formie zawarcia związku małżeńskiego. Studenci i zaprzyjaźniona młodzież przedstawi krótki spektakl wprowadzający.

Harmonogram ankietyzacji - oceny zajęć dydaktycznych (dodano: 08.01.2019 - 21:47 )

W dniach od 15 do 30 stycznia 2019 roku przeprowadzona zostanie ankietyzacja, służąca ocenie zajęć dydaktycznych. Tutaj przedstawiamy jej harmonogram. Ewentualne informacje o zmianach w prowadzonych zajęciach prosimy kierować na adres monika.gwozdz©us.edu.pl.

Wyjazd studyjny do Ziemi Świętej (dodano: 07.01.2019 - 22:44 )

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji Wyjazdu Studyjnego do Ziemi Świętej w dniach 7-14.09.2019 r. Tym razem naszą podróż do Izraela wzbogacimy również o wędrówkę po Jordanii. Zgłoszenia przyjmuje i szczegółowych informacji udziela ks. dr Dawid Ledwoń: dawid.ledwon©us.edu.pl.
Zapisy trwają do 27 stycznia br.
Program wyjazdu
Formularz zgłoszeniowy.
Zgłoszenie na wyjazd odbywa się przez wypełnienie tego formularza i przesłanie (przekazanie) do ks. D. Ledwonia.

Wzory uzupełniania indeksu (dodano: 20.12.2018 - 17:55 )

Uwaga, Studenci:
Dziekanat WTL udostępnia wzory uzupełnienia indeksu.

Nabór do Programu wymiany osobowej studentów i naukowców (NAWA) (dodano: 03.12.2018 - 23:04 )

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłasza nabór na rok akademicki 2019 / 2020 dla studentów, doktorantów i pracowników naukowych do składania wniosków do Programu wymiany osobowej w ramach dwustronnych umów międzyrządowych i międzyresortowych o współpracy w zakresie szkolnictwa wyższego. Niezbędne informacje znajdują się pod tym linkiem.

Wyniki rekrutacji do programu „Tutoring dla najlepszych studentów Uniwersytetu Śląskiego” (dodano: 21.11.2018 - 14:29 )

Informujemy o wynikach kwalifikacji do udziału w programie „Tutoring dla najlepszych studentów Uniwersytetu Śląskiego”.

Decyzje stypendialne (dodano: 19.11.2018 - 13:04 )

Wszyscy studenci, którzy złożyli wnioski o przyznanie stypendium socjalnego, stypendium specjalnego oraz stypendium rektora dla najlepszych studentów w roku akad. 2018/2019, proszeni są o niezwłoczne odebranie decyzji w dziekanacie Wydziału.

Nabór do programu „Tutoring dla najlepszych studentów Uniwersytetu Śląskiego” (dodano: 11.11.2018 - 10:25 )

Wydział Teologiczny zaprasza studentów do udziału w uczelnianym programie „Tutoring dla najlepszych studentów Uniwersytetu Śląskiego”. O uczestnictwo w programie w roku akademickim 2018/2019 mogą starać się studenci II i III roku studiów I stopnia nauk o rodzinie oraz studenci II i III roku teologii (stacjonarnej i niestacjonarnej). W tym celu należy złożyć w dziekanacie Wydziału samodzielnie przygotowany wniosek. We wniosku należy zwięźle (tekst do 1500 znaków ze spacjami) uzasadnić zamiar przystąpienia do programu. O kwalifikacji do programu decydować będzie ocena wniosku kandydata oraz średnia ocen uzyskanych przez kandydata w poprzednim roku akademickim. Podstawowe informacje na temat tutoringu: www.tutor.us.edu.pl
Termin składania wniosków: 20 listopada 2018 r.

Promocja serii wydawniczej „Źródła do Dziejów Kościoła Katolickiego na Górnym Śląsku” (dodano: 29.10.2018 - 13:37 )

Zapraszamy na prezentację i promocję serii wydawniczej „Źródła do Dziejów Kościoła Katolickiego na Górnym Śląsku”. Spotkanie promocyjne odbędzie się dnia14 listopada 2018 roku (środa), o godz. 14.00, w CINiBA (ul. Bankowa 11a) w kawiarni na parterze.
Program spotkania

Oferta stypendialna Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD) (dodano: 04.10.2018 - 20:26 )

Dział Współpracy z Zagranicą UŚ informuje o ofercie stypendialnej Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej na wyjazdy do Niemiec w roku akademickim 2019/2020, skierowanej do studentów, doktorantów i pracowników naukowych.
Dalsze szczegółowe informacje oraz dane kontaktowe przedstawicielstwa DAAD w Warszawie znajdują się na przedmiotowej stronie internetowej.
Termin składania wniosków: 15 listopada 2018.
- Broszura informacyjna -