20 listopad od 1400
Rada Wydziału

30 listopad od 0900
Konferencja Międzynarodowa „W trosce o wspólny dom. Chrześcijanin na drogach ekologii”

19 grudzień od 1400
Rada Wydziału

ks. A. Malina: najbliższe konsultacje w listopadzie: 23.11 (piątek) od 12.30 do 14.00

ks. W. Kamczyk: zamiast 6. i 13.12 konsultacje odbędą się odpowiednio: 3. i 10.12 w godz. 11.30-13.00 w Bibliotece Teologicznej (pracownia patrystyczna).

ks. P. Sawa: zmiany w najbliższych terminach: 9.11, godz. 14:30-16:00; 21.11, godz. 13:00-14:30

Newsy - Kategoria 'Z życia DA'

Ogłoszenie Duszpasterstwa Akademickiego „Zawodzie” w Katowicach (dodano: 17.09.2018 - 22:21 )

Studentko/Studencie
Przeżywasz często lęk, niepokój, posiadasz niskie poczucie swojej wartości, stale szukasz potwierdzenia siebie w różnych formach aktywności zewnętrznej, masz kolejny nieudany związek, utraconą przyjaźń, zaczynasz wchodzić w jakieś uzależnienie?

Może to oznacza, że należy podjąć pracę nad sobą poprzez bezpłatną terapie grupową, która ruszy kolejny raz przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Rozmowy kwalifikujące na terapię odbędą się w dniach 8 i 15 października od godz. 16.00 na I piętrze domu katechetycznego parafii pw. Opatrzności Bożej ul. 1 maja 52 Katowice-Zawodzie.

Warto także przed rozmową odwiedzić stronę www.rozwinacskrzydla.pl

Wielkopostne Spotkanie Świata Akademickiego (dodano: 22.03.2018 - 18:36 )

Szanowni Państwo,
w imieniu Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca chciałbym zaprosić na Wielkopostne Spotkanie Świata Akademickiego, które odbędzie się w sobotę 24 marca 2018 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach.
Program spotkania jest następujący:
16.00 – Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania
16.30 – Konferencja – ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer (Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego)
„Wobec samotności Boga”
17.15 – EUCHARYSTIA Z LITURGIĄ NIEDZIELI PALMOWEJ
18.15 – Spotkanie przy stole w refektarzu seminaryjnym

W załączniku przesyłam stosowne zaproszenie Księdza Arcybiskupa.

duszpasterz akademicki pracowników naukowych

Adwentowe Spotkanie Świata Akademickiego (dodano: 07.12.2017 - 17:19 )

W imieniu Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca i duszpasterstwa akademickiego w archidiecezji katowickiej zapraszam Nauczycieli Akademickich, Doktorantów i Pracowników Administracji Uczelni na Adwentowe Spotkanie, które odbędzie się w sobotę 16 grudnia 2017 r. Początek o godz. 16.00 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Konferencję wygłosi p. dr hab. Marek Wójtowicz (WTL UŚ).

Wydział Teologiczny UŚ

Wielkopostne Spotkanie Świata Akademickiego (dodano: 16.03.2017 - 23:59 )

W imieniu Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca i duszpasterstwa akademickiego w archidiecezji katowickiej zapraszam Nauczycieli Akademickich, Doktorantów i Pracowników Administracji Uczelni na Wielkopostne Spotkanie, które odbędzie się w sobotę 8 kwietnia br. Początek o godz. 16.00 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Konferencję wygłosi ks. prof. zw. dr hab. Jerzy Szymik (WTL UŚ).

Wydział Teologiczny UŚ

Adwentowe Spotkanie Świata Akademickiego (dodano: 30.11.2016 - 14:43 )

W imieniu Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca i duszpasterstwa akademickiego w archidiecezji katowickiej zapraszam Nauczycieli Akademickich, Doktorantów i Pracowników Administracji Uczelni na Adwentowe Spotkanie, które odbędzie się w sobotę 10 grudnia br. Początek o godz. 16.00 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Konferencję wygłosi ks. dr hab. Antoni Bartoszek (Dziekan WTL UŚ).

Wydział Teologiczny UŚ

Wielkopostne Spotkanie Świata Akademickiego (dodano: 02.03.2016 - 14:13 )

W imieniu Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca i duszpasterstwa akademickiego archidiecezji katowickiej zapraszam na Wielkopostne Spotkanie Profesorów, Nauczycieli Akademickich, Pracowników Administracji i Doktorantów. Spotkanie odbędzie się w sobotę 19 marca br., początek o godz. 16.00 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Konferencję wygłosi ks. dr hab. Grzegorz Polok (UE Katowice, duszpasterz akademicki).

Wydział Teologiczny UŚ

Adwentowe Spotkanie Świata Akademickiego (dodano: 27.11.2015 - 23:23 )

W imieniu Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca i duszpasterstwa akademickiego archidiecezji katowickiej zapraszam na Adwentowe Spotkanie Profesorów, Nauczycieli Akademickich i Doktorantów. Spotkanie odbędzie się w sobotę 12 grudnia br., początek o godz. 16.00 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Konferencję wygłosi o. prof. dr hab. Andrzej Derdziuk OFMCap (KUL).

Wydział Teologiczny UŚ

Zaproszenie na Międzyuczelnianą Inaugurację Roku Akademickiego 2015/2016 (dodano: 26.09.2015 - 23:14 )

W imieniu Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca i duszpasterstwa akademickiego archidiecezji katowickiej zapraszam na Międzyuczelnianą Inaugurację Roku Akademickiego 2015/2016, która odbędzie się 11 października br. o godz. 18.00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Wydział Teologiczny UŚ

Wielkopostne Spotkanie Profesorów, Nauczycieli Akademickich i Doktorantów (dodano: 11.03.2015 - 16:21 )

W imieniu Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca i duszpasterstwa akademickiego archidiecezji katowickiej zapraszam na Wielkopostne Spotkanie Profesorów, Nauczycieli Akademickich i Doktorantów. Spotkanie odbędzie się 28 marca br., początek o godz. 16.00 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Konferencję wygłosi ks. dr Grzegorz Strzelczyk (dogmatyk, sekretarz II Synodu Archidiecezji Katowickiej).

Wydział Teologiczny UŚ

Adwentowe Spotkanie Profesorów, Nauczycieli Akademickich i Doktorantów (dodano: 30.11.2014 - 22:52 )

W imieniu Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca i duszpasterstwa akademickiego archidiecezji katowickiej zapraszam na Adwentowe Spotkanie Profesorów, Nauczycieli Akademickich i Doktorantów. Spotkanie odbędzie się 13 grudnia br., początek o godz. 16.00 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Konferencję wygłosi ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC (bioetyk, naprotechnolog).