Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego

Oferta WTL UŚ

Nadchodzące wydarzenia

17 październik od 1300
Wydziałowy Dzień Pierwszaka oraz Powitalny Pakiet Pierwszaka

konsultacje - wyjątki

zgłoszone przez pracowników wyjątki w zwykłych terminach konsultacji:

ks. I. Celary: środa 9.10. od 12.00 do 13.00

ks. J. Myszor: konsultacje odwołane

ks. W. Surmiak: środa 9.10 w godz. 12.00-13.00

ks. R. Dappa: w piątek (11.10) w godz. 9.30-10.15

M. Kozubek: 14.12., godz. 15:30-17:00 (zamiast 10.12.)

zajęcia dydaktyczne - zmiany/wyjątki

zgłoszone przez pracowników zmiany/wyjątki w zwykłych terminach zajęć dydaktycznych: brak zgłoszeń

Newsy - Kategoria 'zewnętrzne'


„Rozwinąć skrzydła” ogłoszenie dla studentów (dodano: 25.09.2019 - 19:37 )

Drodzy Studenci!
Od nowego roku akademickiego 2019/2020 ruszy kolejna roczna bezpłatna terapia dla studentów studiujących w Katowicach, a pochodzących z rodzin gdzie zabrakło miłości bezwarunkowej i ujawniły się określone trudności. Jak chcesz się dowiedzieć, czy dotyczy to także ciebie wejdź na stronę www.rozwinacskrzydla.pl Na niej możesz zrobić test , on podpowie Tobie czy potrzebujesz terapii, warto także przeczytać książkę “Rozwinąć Skrzydła, w której studenci dzielą się swoją sytuacją rodziną i pokazują jak można pokonać obciążenia wynikające z przeszłości.
Więcej informacji na stronie www.rozwinacskrzydla.pl i Facebooku : RozwinacSkrzydla.pl

Zaprasza ks. dr hab. Grzegorz Polok, prof. UE


Z cyklu Wszechnica – wykład abp. dr. Damiana Zimonia (dodano: 23.05.2019 - 09:27 )

Polska Akademia Umiejętności – Stacja Naukowa w Katowicach i Biblioteka Śląska zapraszają na spotkanie z cyklu Wszechnica.

W programie wykład pt. „Społeczny wymiar katolicyzmu śląskiego w aspekcie kultu Matki Boskiej Piekarskiej” wygłosi abp dr Damian Zimoń.

Spotkanie poprowadzi dr hab. Zygmunt Woźniczka

Damian Zimoń – arcybiskup metropolita katowicki senior. Urodził się w Niedobczycach. Studiował na Wydziale Teologicznym UJ. Ukończył studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Krakowie, a na Papieskim Wydziale Teologicznym uzyskał doktorat w zakresie liturgiki. Był m.in. wikariuszem w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach, a także proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Współredagował „Gościa Niedzielnego”. W 1985 r. został biskupem diecezjalnym diecezji katowickiej, a w 1992 r. metropolitą katowickim. Założył Studium Katolickiej Nauki Społecznej i Archidiecezjalne Kolegium Teologiczne, reaktywował diecezjalną Caritas, utworzył Radio Archidiecezji Katowickiej, przyczynił się do powstania Wydziału Teologicznego UŚ. Jest twórcą dorocznej nagrody Lux ex Silesia. Został uhonorowany m.in. Śląskim Szmaragdem, tytułem Honorowego obywatela Katowic, a także doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego.

28 maja 2019 r., godz.17.00, Biblioteka Śląska (sala Parnassos) plac Rady Europy 1, Katowice. Wstęp wolny! Zapraszamy!

Legia Akademicka (dodano: 07.12.2017 - 17:07 )

W związku z przystąpieniem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach do programu ochotniczych szkoleń wojskowych "Legia Akademicka", organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych studentów Państwa Uczelni na spotkanie w dniu 13.12.2017r.
Szczegóły spotkania w załączniku.

Zaproszenie do udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską (dodano: 03.02.2017 - 21:21 )

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk wraz z Fundacją Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zaprasza do udziału w Konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu rozwoju obszarów wiejskich.

Oferta terapii dorosłych dzieci z rodzin dysfunkcyjnych (dodano: 27.09.2016 - 15:53 )

Ks. dr hab. Grzegorz Polok, prof. UE Katowice, kieruje do studentów następującą ofertę:
„Zapraszam każdego, kto odkrywa w sobie potrzebę poukładania siebie, a zwłaszcza swojej przeszłości związanej z własną rodziną, do uczestnictwa w terapii dorosłych dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Szczegóły znajdują się na stronie www.rozwinacskrzydla.pl

Zmiana przepisów dotyczących kredytów studenckich (dodano: 03.08.2016 - 14:36 )

Więcej informacji na temat zmian przepisów dotyczących kredytów studenckich można znaleźć tutaj: http://student.us.edu.pl/kredyty-studenckie-wazne-zmiany.

Code for the Kingdom (dodano: 16.05.2016 - 16:04 )

W dniach 20-22 maja w Katowicach, na Wydziale Teologicznym UŚ odbędzie się pierwszy w Polsce chrześcijański hackathon, czyli dwudniowe spotkanie programistów, projektantów, grafików i przedsiębiorców, którego celem jest zrobienie czegoś dobrego dla Królestwa Bożego, a także nawiązanie kontaktów w chrześcijańskim środowisku IT.
Wszystkie informacje są na stronie: http://codeforthekingdom.org/poland-hackathon-2016.html oraz na profilu FB: https://www.facebook.com/C4TK.Polska/?fref=ts

Stypendia pomostowe dla tegorocznych maturzystów (dodano: 13.05.2016 - 17:13 )

Stypendia pomostowe to stypendia na I rok studiów. Skierowane są do ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miast i wsi, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. Program Stypendiów Pomostowych, poprzez ufundowanie stypendium na I rok studiów, ułatwia młodym ludziom podjęcie studiów, i stanowi furtkę do rozbudowanego systemu stypendialnego na kolejne lata studiów.

Program kierowany jest do młodzieży ( tegorocznych maturzystów ) , pochodzących z rodzin byłych pracowników państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej, którzy zamierzają kontynuować naukę na dziennych studiach magisterskich , realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym, w polskich państwowych uczelniach.

Bliższe informacje na stronie http://www.stypendia-pomostowe.pl/stypendia-i-staze-krajowe/stypendia-na-i-rok/

Konkurs „Prymas August Hlond – człowiek i dzieło”. Przedłużenie terminu zgłoszeń. (dodano: 02.11.2015 - 22:49 )

Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” Oddział w Katowicach zaprasza studentów Wydziału Teologicznego do udziału w konkursie „Prymas August Hlond – człowiek i dzieło”. Termin zgłoszeń został przedłużony do 30 listopada 2015 r.

Zaproszenie na spotkanie Katolickiej Akademii Nauczycieli i Wychowawców (dodano: 07.10.2014 - 09:42 )

Wydział Teologiczny oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej mają zaszczyt zaprosić w sobotę 25 października o godz. 10.00 do auli Wydziału Teologicznego na kolejne spotkanie Katolickiej Akademii Nauczycieli i Wychowawców. Tematyka spotkania zatytułowana została: Myśleć krytycznie – wychowanie do odbioru informacji medialnych. Gośćmi spotkania będą: Franciszek Kucharczak, Wojciech Poczachowski, Adam Turula.
Przejdź do strony
       >>