20 listopad od 1400

30 listopad od 0900

19 grudzień od 1400
Rada Wydziału

ks. A. Malina: najbliższe konsultacje w listopadzie: 23.11 (piątek) od 12.30 do 14.00

M. Wójtowicz: dyżur prodziekański dnia 19.11: godz. 11.00-12.30

ks. W. Kamczyk: zamiast 6. i 13.12 konsultacje odbędą się odpowiednio: 3. i 10.12 w godz. 11.30-13.00 w Bibliotece Teologicznej (pracownia patrystyczna).

ks. P. Sawa: zmiany w najbliższych terminach: 9.11, godz. 14:30-16:00; 21.11, godz. 13:00-14:30

Newsy - Kategoria 'Konferencje naukowe'

Konferencja Międzynarodowa „W trosce o wspólny dom. Chrześcijanin na drogach ekologii” (dodano: 13.11.2018 - 15:32 )

W przededniu 24. Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP24) Wydział Teologiczny wraz z Fundacją Renovabis zaprasza na Konferencję Międzynarodową „W trosce o wspólny dom. Chrześcijanin na drogach ekologii”. Odbędzie się ona 30 listopada na Wydziale Teologicznym w Katowicach. Początek o godz. 9.00. Szczegółowy program i możliwość rejestracji znajdują się na stronie: https://climate.archidiecezjakatowicka.pl/

Sympozjum misjologiczne o ks. Stefanie Łysiku SVD (dodano: 04.10.2018 - 19:45 )

Katedra Teologii Fundamentalnej, Misjologii i Filozofii Chrześcijańskiej zaprasza na sympozjum misjologiczne, poświęcone osobie ks. Stefana Łysika, etnologa i lingwisty. Sympozjum odbędzie się w Boruszowicach dnia 13.10.2018.
Program sympozjum.

Konferencja naukowa „Wirtualna rzeczywistość - realne dylematy. Uprzedmiotowiony człowiek w świecie upodmiotowionych rzeczy?” (dodano: 06.06.2018 - 07:37 )

Sekcja Wykładowców Katolickiej Nauki Społecznej wraz z Katedrą Teologii Moralnej i Katolickiej Nauki Społecznej (WTL UŚ) zapraszają na konferencję naukową „Wirtualna rzeczywistość - realne dylematy. Uprzedmiotowiony człowiek w świecie upodmiotowionych rzeczy?” wpisującą się w cykl corocznych spotkań naukowych wykładowców KNS. Tegoroczne obrady oscylowały będą wokół zagadnień związanych ze „społeczeństwem Sieci”.
Zapraszamy na Wydział Teologiczny, do sali 207 (sala Rady Wydziału) w dniach 18-20.06.2018.

VII Międzynarodowa Konferencja Ekumeniczno-Prawna "Idea synodalności: konteksty, wyzwania i perspektywy" (dodano: 09.04.2018 - 19:38 )

Katedra Prawa i Ekumenizmu WTL UŚ zaprasza na VII Międzynarodową Konferencję Ekumeniczno-Prawną "Idea synodalności: konteksty, wyzwania i perspektywy", która odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2018 roku.

Konferencja "Duchowość 3.0" (dodano: 05.04.2018 - 14:24 )

Katedra Teologii Dogmatycznej i Duchowości (WTL UŚ) wraz Zakładem Antropologii Filozoficznej i Kognitywistyki (WNS UŚ) zapraszają na konferencję naukową zatytułowaną "Duchowość 3.0", kontynuującą cykl konferencji "Człowiek a/i/lub maszyna".
Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 w dniu 13 kwietnia 2018. Zapraszamy na Wydział Teologiczny, do sali 207 (sala Rady Wydziału).
Kliknij, by zobaczyć program.

Interdyscyplinarna konferencja naukowa: Niska emisja – węgiel "tak", smog "nie" (dodano: 20.02.2018 - 12:29 )

Wydział Teologiczny, jako współorganizator, zaprasza na interdyscyplinarną konferencję naukową "Niska emisja – węgiel tak, smog nie", która odbędzie się w poniedziałek 26 lutego w Rybniku, w Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej. Tematem konferencji jest analiza działań naukowych, samorządowych, społecznych i administracyjnych podejmowanych aktualnie w naszym regionie w sprawie ograniczania tzw. niskiej emisji.

Link do wydarzenia: https://www.polsl.pl/Jednostki/RJP1-CKI/Lists/Wiadomosci/PokazWiadomosc.aspx?WebPartTitle=ListaWiadomosci&Page=1&WebPartTitle2=Wiadomosc&Filter1Field2=Identyfikator&Filter1Value2=384

II Interdyscyplinarna Konferencja Studencka pt. "Między katedrą a katedrą. Kościół a nauka na przestrzeni dziejów" (dodano: 28.12.2017 - 19:33 )

Studenckie Koło Naukowe Historyków oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów UŚ zapraszają na II Interdyscyplinarną Konferencję Studencką pt. "Między katedrą a katedrą. Kościół a nauka na przestrzeni dziejów". Spotkanie odbędzie się w piątek 12 stycznia 2018 r. w godzinach 9:00-17:30 w sali seminaryjnej na 2. piętrze CINIBA. W programie 18 referatów studentów i doktorantów oraz 5 gości specjalnych - naukowców. Wydarzenie podzielone będzie na 4 panele tematyczne skupione wokół: teologii, prawa, nauk przyrodniczych i edukacji. Opiekunem naukowym konferencji jest dr hab. Maciej Fic z Instytutu Historii UŚ.
Harmonogram w załączniku.

Konferencja Ekumeniczna: "Od konfliktu do komunii" - wokół relacji międzywyznaniowych w Polsce (dodano: 27.10.2017 - 14:08 )

15 listopada 2017 r. w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się Ogólnopolska Konferencja Ekumeniczna: „Od konfliktu do komunii” - wokół relacji międzywyznaniowych w Polsce, stanowiąca podsumowanie obchodów 500 lat Reformacji zorganizowana przez Diecezję Katowicka Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Program konferencji.
Fotoreportaż.

Złoty jubileusz "Śląskich Studiów Historyczno-Teologicznych". Konferencja naukowa (dodano: 11.10.2017 - 22:18 )

Serdecznie zapraszamy na konferencję naukową zorganizowaną z okazji jubileuszu 50-lecia "Śląskich Studiów Historyczno-Teologicznych". Konferencja odbędzie się 25 października 2017 roku o godz. 15.00 na Wydziale Teologicznym UŚ, w sali 1/10 (obok dziekanatu). Będzie poświęcona historii periodyku i analizie niektórych wątków teologicznych poruszanych w nim na przestrzeni lat. Na zakończenie przewidziana jest debata nad przyszłością czasopisma.

Konferencja Międzywydziałowego Doktoranckiego Koła Naukowego Humanistów UŚ "En arche en ho logos - słowo w dziejach i kulturze człowieka" (dodano: 01.06.2017 - 07:42 )

Międzywydziałowe Doktoranckie Koło Naukowe Humanistów UŚ zaprasza 6 czerwca na Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową "En arche en ho logos - słowo w dziejach i kulturze człowieka".
Program konferencji.