25 maj od 1800

Rada Wydziału

26 czerwiec od 1000
Rada Wydziału

A. Kłos-Skrzypczak: 27.05. (poniedziałek) godz. 11:00-12:30; 03.06. (poniedziałek) godz. 12:00-13:30; 06.06. (czwartek) godz. 12:00-13:30

J. Pakuza: zmiana terminu zajęć z historii Kościoła (Studia podyplomowe) z 6.04 na 15.06

Newsy - Kategoria 'Konferencje naukowe'

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Moralność (z) ducha” (dodano: 13.05.2019 - 08:17 )

Doktoranci Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego pod kierunkiem ks. prof. dr. hab. Jana Słomki mają zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Moralność (z) ducha”, która odbędzie się 16 maja 2019 roku na auli Wydziału Teologicznego.

Jest ona próbą interdyscyplinarnego spojrzenia na relacje między duchowością a moralnością.
Jak wygląda ta relacja? Czy możliwa jest duchowość bez moralności lub moralność bez duchowości? Czy któryś z wymiarów można uznać za pierwotny ontologicznie lub czasowo? Jak pewne treści duchowe łączą się z praktyką duchowego życia i odwrotnie? Czy relacje pomiędzy duchowością a moralnością można wyglądają tak samo w chrześcijaństwie i poza nim? Czy podobne duchowości mogą rodzić podobną moralność i odwrotnie?

Na te i podobne pytania będziemy wspólnie poszukiwać odpowiedzi. Szczegółowe informacje i dokładny program znajdują się na stronie konferencji: www.moralnosczducha.us.edu.pl
Konferencja została objęta patronatem medialnym Instytutu Gość Media i Portalu Opoka.

VIII Międzynarodowa Konferencja Ekumeniczno-Prawna "Migracja - ekumenizm - integracja" (dodano: 16.04.2019 - 22:35 )

Katedra Prawa Kanonicznego i Ekumenizmu zaprasza na VIII Międzynarodową Konferencję Ekumeniczno-Prawną "Migracja - ekumenizm - integracja", która odbędzie się 25-26 kwietnia 2019 roku (Katowice/Brenna).

Konferencja "Cielesność wirtualna" (dodano: 16.04.2019 - 09:51 )

Katedra Teologii Dogmatycznej i Duchowości (WTL UŚ) wraz Zakładem Antropologii Filozoficznej i Kognitywistyki (WNS UŚ) zapraszają na konferencję naukową zatytułowaną "Cielesność wirtualna", kontynuującą cykl konferencji "Człowiek a/i/lub maszyna".
Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 w dniu 25 kwietnia 2019. Zapraszamy na Wydział Teologiczny, do sali 202.
Kliknij, by zobaczyć program w wersji pdf lub kliknij tutaj, by pobrać program w wersji tekstowej.

Konferencja „Między katedrą a katedrą. Kościół a nauka, kultura i polityka” (dodano: 01.04.2019 - 10:38 )

Studenckie Koło Naukowe Teologów oraz Studenckie Koło Naukowe Historyków Uniwersytetu Śląskiego mają zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Interdyscyplinarną pt. „Między katedrą a katedrą. Kościół a nauka, kultura i polityka”, która odbędzie się w budynku Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach w dniu 4 kwietnia 2019 r., początek o godz. 9.00.
Własna strona konferencji

Seminarium naukowe: Dokumenty życia osobistego jako źródło informacji w badaniach naukowych (dodano: 15.01.2019 - 16:13 )

Centrum Badań nad Historią Kościoła im. Wincentego Myszora wraz z Instytutem Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej UŚ zaprasza do udziału w seminarium naukowym na temat: Dokumenty życia osobistego jako źródło informacji w badaniach naukowych. Seminarium odbędzie się 23 stycznia (środa) 2019, o godz. 11.00, w sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, Pl. Sejmu Śląskiego 1, w Katowicach.
Program seminarium

Konferencja Międzynarodowa „W trosce o wspólny dom. Chrześcijanin na drogach ekologii” (dodano: 13.11.2018 - 15:32 )

W przededniu 24. Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP24) Wydział Teologiczny wraz z Fundacją Renovabis zaprasza na Konferencję Międzynarodową „W trosce o wspólny dom. Chrześcijanin na drogach ekologii”. Odbędzie się ona 30 listopada na Wydziale Teologicznym w Katowicach. Początek o godz. 9.00. Szczegółowy program znajduje się na stronie: https://climate.archidiecezjakatowicka.pl/

Sympozjum misjologiczne o ks. Stefanie Łysiku SVD (dodano: 04.10.2018 - 19:45 )

Katedra Teologii Fundamentalnej, Misjologii i Filozofii Chrześcijańskiej zaprasza na sympozjum misjologiczne, poświęcone osobie ks. Stefana Łysika, etnologa i lingwisty. Sympozjum odbędzie się w Boruszowicach dnia 13.10.2018.
Program sympozjum.

Konferencja naukowa „Wirtualna rzeczywistość - realne dylematy. Uprzedmiotowiony człowiek w świecie upodmiotowionych rzeczy?” (dodano: 06.06.2018 - 07:37 )

Sekcja Wykładowców Katolickiej Nauki Społecznej wraz z Katedrą Teologii Moralnej i Katolickiej Nauki Społecznej (WTL UŚ) zapraszają na konferencję naukową „Wirtualna rzeczywistość - realne dylematy. Uprzedmiotowiony człowiek w świecie upodmiotowionych rzeczy?” wpisującą się w cykl corocznych spotkań naukowych wykładowców KNS. Tegoroczne obrady oscylowały będą wokół zagadnień związanych ze „społeczeństwem Sieci”.
Zapraszamy na Wydział Teologiczny, do sali 207 (sala Rady Wydziału) w dniach 18-20.06.2018.

VII Międzynarodowa Konferencja Ekumeniczno-Prawna "Idea synodalności: konteksty, wyzwania i perspektywy" (dodano: 09.04.2018 - 19:38 )

Katedra Prawa i Ekumenizmu WTL UŚ zaprasza na VII Międzynarodową Konferencję Ekumeniczno-Prawną "Idea synodalności: konteksty, wyzwania i perspektywy", która odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2018 roku.

Konferencja "Duchowość 3.0" (dodano: 05.04.2018 - 14:24 )

Katedra Teologii Dogmatycznej i Duchowości (WTL UŚ) wraz Zakładem Antropologii Filozoficznej i Kognitywistyki (WNS UŚ) zapraszają na konferencję naukową zatytułowaną "Duchowość 3.0", kontynuującą cykl konferencji "Człowiek a/i/lub maszyna".
Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 w dniu 13 kwietnia 2018. Zapraszamy na Wydział Teologiczny, do sali 207 (sala Rady Wydziału).
Kliknij, by zobaczyć program.