ks. B. Biela: 20.09. o godz. 11.30 do 13.00

ks. J. Szymik: 20.09. po Radzie Wydziału, czyli ok. 11.00

Newsy - Kategoria 'Konferencje naukowe'

Interdyscyplinarna konferencja naukowa: Niska emisja – węgiel "tak", smog "nie" (dodano: 20.02.2018 - 12:29 )

Wydział Teologiczny, jako współorganizator, zaprasza na interdyscyplinarną konferencję naukową "Niska emisja – węgiel tak, smog nie", która odbędzie się w poniedziałek 26 lutego w Rybniku, w Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej. Tematem konferencji jest analiza działań naukowych, samorządowych, społecznych i administracyjnych podejmowanych aktualnie w naszym regionie w sprawie ograniczania tzw. niskiej emisji.

Link do wydarzenia: https://www.polsl.pl/Jednostki/RJP1-CKI/Lists/Wiadomosci/PokazWiadomosc.aspx?WebPartTitle=ListaWiadomosci&Page=1&WebPartTitle2=Wiadomosc&Filter1Field2=Identyfikator&Filter1Value2=384

II Interdyscyplinarna Konferencja Studencka pt. "Między katedrą a katedrą. Kościół a nauka na przestrzeni dziejów" (dodano: 28.12.2017 - 19:33 )

Studenckie Koło Naukowe Historyków oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów UŚ zapraszają na II Interdyscyplinarną Konferencję Studencką pt. "Między katedrą a katedrą. Kościół a nauka na przestrzeni dziejów". Spotkanie odbędzie się w piątek 12 stycznia 2018 r. w godzinach 9:00-17:30 w sali seminaryjnej na 2. piętrze CINIBA. W programie 18 referatów studentów i doktorantów oraz 5 gości specjalnych - naukowców. Wydarzenie podzielone będzie na 4 panele tematyczne skupione wokół: teologii, prawa, nauk przyrodniczych i edukacji. Opiekunem naukowym konferencji jest dr hab. Maciej Fic z Instytutu Historii UŚ.
Harmonogram w załączniku.

Konferencja Ekumeniczna: "Od konfliktu do komunii" - wokół relacji międzywyznaniowych w Polsce (dodano: 27.10.2017 - 14:08 )

15 listopada 2017 r. w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się Ogólnopolska Konferencja Ekumeniczna: „Od konfliktu do komunii” - wokół relacji międzywyznaniowych w Polsce, stanowiąca podsumowanie obchodów 500 lat Reformacji zorganizowana przez Diecezję Katowicka Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Program konferencji.
Fotoreportaż.

Złoty jubileusz "Śląskich Studiów Historyczno-Teologicznych". Konferencja naukowa (dodano: 11.10.2017 - 22:18 )

Serdecznie zapraszamy na konferencję naukową zorganizowaną z okazji jubileuszu 50-lecia "Śląskich Studiów Historyczno-Teologicznych". Konferencja odbędzie się 25 października 2017 roku o godz. 15.00 na Wydziale Teologicznym UŚ, w sali 1/10 (obok dziekanatu). Będzie poświęcona historii periodyku i analizie niektórych wątków teologicznych poruszanych w nim na przestrzeni lat. Na zakończenie przewidziana jest debata nad przyszłością czasopisma.

Konferencja Międzywydziałowego Doktoranckiego Koła Naukowego Humanistów UŚ "En arche en ho logos - słowo w dziejach i kulturze człowieka" (dodano: 01.06.2017 - 07:42 )

Międzywydziałowe Doktoranckie Koło Naukowe Humanistów UŚ zaprasza 6 czerwca na Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową "En arche en ho logos - słowo w dziejach i kulturze człowieka".
Program konferencji.

Konferencja naukowa "Dar i wyzwanie. Wokół zagadnienia charyzmatyczności chrześcijaństwa" (dodano: 10.05.2017 - 11:39 )

Katedra Teologii Dogmatycznej i Duchowości zaprasza do udziału w konferencji naukowej Dar i wyzwanie. Wokół zagadnienia charyzmatyczności chrześcijaństwa. Odbędzie się ona w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w dniu 17 maja 2017.

"Filozofie i teologie" - konferencja (dodano: 09.05.2017 - 13:13 )

Instytut Filozofii i Wydział Teologiczny UŚ zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Filozofie i teologie - historia powiązań, waśni i współpracy", która będzie miała miejsce 15 maja w CINiBA (sala seminaryjna).
Plan konferencji.

Konferencja naukowa "Media w rodzinie w perspektywie społeczno-pastoralnej" (dodano: 28.04.2017 - 19:56 )

Katedra Teologii Pastoralnej, Liturgiki, Homiletyki i Katechetyki wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej "Media w rodzinie w perspektywie społeczno-pastoralnej". Odbędzie się ona w auli im. Pawłowskiego (Budynek "B") w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach w dniu 11 maja 2017 roku.

Konferencja naukowa "Dar i wyzwanie. Wokół zagadnienia charyzmatyczności chrześcijaństwa" (dodano: 11.03.2017 - 09:30 )

Konferencja "Niska emisja - jak skutecznie ją zwalczyć?" (dodano: 10.02.2017 - 14:20 )

Niechaj powietrze nas nie zabija. 27 lutego o godz. 9.00 w Głównym Instytucie Górnictwa (Katowice, Plac Gwarków 1) rozpocznie się Konferencja: Niska emisja - jak skutecznie ją zwalczyć? Wydział Teologiczny jest współorganizatorem Konferencji.

Oto link do wydarzenia: http://www.gig.eu/pl/najblizsze-konferencje/niska-emisja-jak-skutecznie-ja-zwalczyc

<<        >>