zgłoszone przez pracowników wyjątki w zwykłych terminach konsultacji: brak zgłoszeń

Newsy - Kategoria 'Konferencje popularnonaukowe'

XI Wieczór teologiczny z okazji 90. rocznicy powstania Archidiecezji Katowickiej „Święci w życiu Kościoła” (dodano: 12.10.2015 - 18:22 )

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy religijnej i pragnących świętować jubileusz śląskiej metropolii na jedenasty Wieczór teologiczny. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 5 listopada 2015 w auli Wydziału w Katowicach przy ul. Jordana 18. Rozpoczęcie o godz. 18.30.
Program:
ks. dr hab. Jacek Kempa, Świętość – stan normalny w Kościele?
ks. prof. dr hab. Jerzy Myszor, Śląscy męczennicy totalitaryzmu XX w.
Przy okazji spotkania będzie możliwość otrzymania zaświadczeń o uczestnictwie oraz nabycia książek religijnych.

10. Wieczór teologiczny (dodano: 13.04.2015 - 23:17 )

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy religijnej na dziesiąty Wieczór teologiczny, który odbędzie się w czwartek, 7 maja 2015 w auli Wydziału w Katowicach przy ul. Jordana 18. Rozpoczęcie o godz. 18.30. W ramach spotkania ks. prof. Antoni Reginek wygłosi wykład o pieśniach maryjnych, które zostaną wykonane przez scholę parafii p.w. Bożego Ciała w Bytomiu Miechowicach. Pani Marta Giglok przedstawi temat ikon maryjnych. Przy okazji spotkania będzie możliwość otrzymania zaświadczeń o uczestnictwie oraz nabycia Pisma Świętego i książek o tematyce religijnej.

9. Wieczór teologiczny „Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela”, czyli o nierozerwalności małżeństwa (dodano: 05.02.2015 - 18:51 )

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy religijnej na dziewiąty Wieczór teologiczny, który odbędzie się w czwartek, 12 marca 2015 w auli Wydziału w Katowicach przy ul. Jordana 18. Rozpoczęcie o godz. 18.30.

8. Wieczór teologiczny „Z narodzeniem Jezusa było tak” (dodano: 23.11.2014 - 21:59 )

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy religijnej na ósmy Wieczór teologiczny, który odbędzie się w czwartek, 11 grudnia 2014 w auli Wydziału w Katowicach przy ul. Jordana 18. Rozpoczęcie o godz. 18.30. Temat spotkania brzmi „Z narodzeniem Jezusa było tak”. Wykład połączony z prezentacją zdjęć z Ziemi Świętej wygłosi biblista ks. dr hab. Józef Kozyra, prof. UŚ. Oprawę muzyczną zapewnią Marta i Karol Lucjanowie.

7. Wieczór teologiczny „Jezus Chrystus Najwyższy i Wieczny Kapłan” (dodano: 04.10.2014 - 13:19 )

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy religijnej na siódmy Wieczór teologiczny, który odbędzie się w czwartek, 6 listopada 2014 w auli Wydziału w Katowicach przy ul. Jordana 18. Rozpoczęcie o godz. 18.30. Temat spotkania brzmi „Jezus Chrystus Najwyższy i Wieczny Kapłan”, a prelegentami będą ks. dr hab. Artur Malina i ks. dr hab. Jacek Kempa.

5. Wieczór Teologiczny (dodano: 10.02.2014 - 23:13 )

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy religijnej na piąty Wieczór teologiczny, który odbędzie się w czwartek, 13 marca 2014 r. w auli Wydziału, ul. Jordana 18, Katowice. Rozpoczęcie o godz. 18.30. Temat spotkania brzmi „Pascha Jezusa. Fakt i uobecnienie - Biblia i liturgia”, a prelegentami będą ks. dr hab. Józef Kozyra, prof. UŚ, biblista i ks. dr hab. Andrzej Żądło, prof. UŚ, liturgista. Wykładowi ks. Kozyry będzie towarzyszył pokaz zdjęć z Jerozolimy, a ks. Żądło poświęci swoje wystąpienie obrzędom Triduum Paschalnego. Ponadto wystąpi chór kameralny Animato z Pawłowic i zaprezentuje pieśni pasyjne.

4. Wieczór teologiczny (dodano: 22.11.2013 - 23:07 )

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Akademia Muzyczna w Katowicach serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy religijnej na Wieczór teologiczny, który odbędzie się w środę, 18 grudnia 2013 r. o godz. 19.00 w auli im. Bolesława Szabelskiego na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, przy ul. Wojewódzkiej 33, drugie piętro (Uwaga, nastąpiła zmiana miejsca spotkania).

W programie wykład pod tytułem „...aleś Mi utworzył ciało...” (Hbr 10,5c). Teologia Wcielenia dzisiaj, który wygłosi ks. prof. Jerzy Szymik oraz koncert trzy Sonaty misteryjne H. I .F. Bibera na skrzypce i basso continuo w wykonaniu pedagogów i studentów Akademii Muzycznej w Katowicach.

Wieczór teologiczny „Od MIRIAM do THEOTOKOS, czyli rzecz o Maryi” (dodano: 23.10.2013 - 09:57 )

14 października 2013 r. w auli Wydziału, miał miejsce trzeci Wieczór teologiczny, zatytułowany: „Od MIRIAM do THEOTOKOS, czyli rzecz o Maryi”. Prelegentami byli: ks. dr Tomasz Kusz i ks. dr Grzegorz Strzelczyk.

Fotoreportaż