zgłoszone przez pracowników wyjątki w zwykłych terminach konsultacji: brak zgłoszeń

Newsy - Kategoria 'Zaproszenia nadesłane'

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „W poszukiwaniu prawdy. Od Mikołaja Kopernika do Benedykta XVI” (dodano: 29.01.2018 - 12:50 )

Koło Naukowe Cooperatores Veritatis im. Benedykta XVI chcielibyśmy poinformować o zbliżającej się Międzynarodowej Konferencji Naukowej: „W poszukiwaniu prawdy. Od Mikołaja Kopernika do Benedykta XVI” organizowanej 17 kwietnia 2018 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Międzynarodowa Konferencja Nauka skierowana jest do naukowców i badaczy, którzy w prowadzonych badaniach jak i w życiu codziennym poszukują odpowiedzi na stawiane przez siebie i innych pytania dotyczące prawdy. Celem Międzynarodowej Konferencji Naukowej będzie interdyscyplinarne spojrzenie na prawdę o Bogu, człowieku i świecie.

Rejestracja: veritas.umk.pl (do 28 lutego 2018 r.)
kontakt: cooperatoresveritatis©umk.pl
koszt: 150 zł.

Konferencja Naukowa "Poczucie jakości i sensu życia u współczesnej młodzieży" (dodano: 29.01.2018 - 12:40 )

Tarnowska Szkoła Wyższa, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie – sekcja w Tarnowie, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie mają zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję naukową nt. Poczucie jakości i sensu życia u współczesnej młodzieży.
Miejsce konferencji: Tarnów, ul. Mościckiego 27
Data konferencji: 23 kwietnia 2018 r.
ZaproszenieOpis merytoryczny konferencjiKarta zgłoszeniowa

Międzynarodowa konferencja: "Człowiek - modlitwa i medytacja" (dodano: 12.01.2018 - 17:06 )

Wydział Teologiczny i Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej Wydziału Nauk Historycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają na Teologiczno-Etnologiczną Konferencję Akademicką TEKA, która odbędzie się w Toruniu w dniach 14-15 czerwca 2018. Temat przewodni konferencji brzmi: "Człowiek - modlitwa i medytacja". Tegoroczna edycja będzie miała charakter międzynarodowy.
W załączniku szczegółowe informacje i karta zgłoszeniowa.

Redakcja strony internetowej WTL przypomina, że wszystkie nadsyłane do nas zaproszenia na konferencje umieszczamy w dziale "Aktualności - konferencje naukowe - zaproszenia nadesłane". Zapraszamy do śledzenia zapisów w tej lokalizacji.

V Teologiczno-Etnologiczna Konferencja Akademicka TEKA "Człowiek - mężczyzna i kobieta" (dodano: 10.10.2017 - 08:20 )

Wydział Teologiczny oraz Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu mają zaszczyt zaprosić na ogólnopolską, interdyscyplinarną V Teologiczno-Etnologiczną Konferencję Akademicką (TEKA), która odbędzie się w Toruniu 25 listopada 2017 roku.

Konferencja naukowa "Fenomen rozmowy. Między humanistyką a medycyną" (dodano: 29.08.2017 - 15:36 )

W dniach 30 listopada - 1 grudnia 2017 roku w Poznaniu odbędzie się Konferencja Naukowa "Fenomen rozmowy. Między humanistyką a medycyną" organizowana przez Centrum Badań im. Edyty Stein UAM we współpracy badawczej z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego i Szpitalem Klinicznym Przemienienia Pańskiego w Poznaniu. W załączeniu znajdą Państwo wszelkie szczegóły.
Zapraszamy Państwa do udziału, a jednocześnie informujemy, że termin zgłoszeń mija 8 października 2017 roku.

Z wyrazami szacunku,
w imieniu organizatorów
Prof. dr hab. Anna Grzegorczyk
Dyrektor Centrum Badań im. Edyty Stein UAM

Ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja naukowa "O znaczeniu wieloznaczności w języku i życiu człowieka" (dodano: 23.08.2017 - 09:21 )

Zakład Lingwistyki Stosowanej UMCS zaprasza do udziału w ogólnopolskiej interdyscyplinarnej konferencji naukowej z cyklu AL SEMANTICA, która odbędzie się 21 października 2017 r. na UMCS w Lublinie.
Temat tegorocznego spotkania brzmi: O znaczeniu wieloznaczności w języku i życiu człowieka.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://www.umcs.pl/pl/al-semantica-2017,12138.htm

VII Międzynarodowa Studencko-Doktorancka Konferencja Judaistyczna (dodano: 21.08.2017 - 21:13 )

Studenckie Koło Naukowe Judaistów Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Instytutem Historycznym UW, Centrum im. Mordechaja Anielewicza oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN ma zaszczyt zaprosić na:

VII Międzynarodową Studencko-Doktorancką Konferencję Judaistyczną (Warszawa, 14-16 listopada 2017 r.)

Ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja „Pułapki języka reprezentacji. Sztuka i praktyki instytucjonalne” (dodano: 31.05.2017 - 12:39 )

Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk zaprasza do udziału w ogólnopolskiej interdyscyplinarnej konferencji „Pułapki języka reprezentacji. Sztuka i praktyki instytucjonalne”.
Obrady odbędą się w dniach 12-13 czerwca 2017 r. w siedzibie Instytutu Sztuki PAN przy ul. Długiej 26 w Warszawie.
Program.

5 Konferencja Dydaktyki Akademickiej na Uniwersytecie Gdanskim (dodano: 19.04.2017 - 16:46 )

Ogólnopolska Konferencja Dydaktyki Akademickiej „IDEATORIUM” na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się w dniach 8-9 czerwca 2017 r. i adresowana jest do wszystkich nauczycieli akademickich, doktorantów (niezależnie od dziedziny wiedzy) oraz każdego, kto zainteresowany jest poszukiwaniem inspiracji do budowania przestrzeni edukacyjnej przyjaznej studentowi.

Konferencja „Ekumenizm Męczenników” (dodano: 21.03.2017 - 08:22 )

W dniach 7-9 kwietnia 2017 roku w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu odbędzie się konferencja pt. „Ekumenizm Męczenników”.
Intencją konferencji jest budowanie dialogu Wschód-Zachód w perspektywie Ekumenizmu Męczenników. Dziedzictwo świadków wiary XX wieku, którzy płacili swoim życiem w obronie podstawowych wartości, powinno być fundamentem dla jedności Europy. Wpisując się we wspólne rozważania Katolików i Luteran nad 500-leciem Reformacji, inicjatorzy proponują szukanie tego, co jest wspólne dla różnych wyznań. Konferencja jest również okazją do budowania mostów między narodami w Europie, w szczególności między Polską, Niemcami i Ukrainą.

Informacja prasowa.
Formularz zgłoszeniowy.