ks. W. Surmiak: z 11.04 na 12.04, godz. 14.30-16.00

B. Urbanek: odwołane do 17.04.

E. Szwarczyńska: 12.04. - odwołane

M. Kozubek: z 11.04 na 12.04 godz.14.30-16.00

B. Urbanek: odwołane do 17.04.

J. Pakuza: zmiana terminu zajęć z historii Kościoła (Studia podyplomowe) z 6.04 na 15.06

12.04.2019 - 10:21 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Decyzje stypendialne

Wszyscy studenci, którzy złożyli wnioski o przyznanie stypendium socjalnego, specjalnego, rektora dla najlepszych studentów w roku akad. 2018/2019, proszeni są o niezwłoczne odebranie decyzji w dziekanacie Wydziału.

18.04.2019 - 14:45 (MB) | kategoria: Samorząd |   Wersja do druku

Głosowanie w konkursie Laur Studencki

Zachęcamy do oddawania głosów na pracowników naszego Wydziału w XII edycji Lauru Studenckiego.
Nominowanymi są:
pani dr Aleksandra Kłos-Skrzypczak - w kategorii Przyjaciel Studenta Dziekanat Wydziału Teologicznego - w kategorii Przyjazny Dziekanat.
Nominowanym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie finałowym!
Instrukcja głosowania.

16.04.2019 - 22:35 (MB) | kategoria: Konferencje naukowe |   Wersja do druku

VIII Międzynarodowa Konferencja Ekumeniczno-Prawna "Migracja - ekumenizm - integracja"

Katedra Prawa Kanonicznego i Ekumenizmu zaprasza na VIII Międzynarodową Konferencję Ekumeniczno-Prawną "Migracja - ekumenizm - integracja", która odbędzie się 25-26 kwietnia 2019 roku (Katowice/Brenna).

16.04.2019 - 09:51 (JK) | kategoria: Konferencje naukowe |   Wersja do druku

Konferencja "Cielesność wirtualna"

Katedra Teologii Dogmatycznej i Duchowości (WTL UŚ) wraz Zakładem Antropologii Filozoficznej i Kognitywistyki (WNS UŚ) zapraszają na konferencję naukową zatytułowaną "Cielesność wirtualna", kontynuującą cykl konferencji "Człowiek a/i/lub maszyna".
Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 w dniu 25 kwietnia 2019. Zapraszamy na Wydział Teologiczny, do sali 202.
Kliknij, by zobaczyć program w wersji pdf lub kliknij tutaj, by pobrać program w wersji tekstowej.

12.04.2019 - 15:51 (MB) | kategoria: Z życia WTL |   Wersja do druku

Studiuj u nas

Zapraszamy serdecznie do studiowania na naszym Wydziale.

11.04.2019 - 20:30 (MB) | kategoria: Wykłady otwarte |   Wersja do druku

XXVI Wieczór teologiczny w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego "Biblia w kulturze polskiej"

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy religijnej na dwudziesty szósty Wieczór teologiczny, który odbędzie się w środę, 8 maja 2019 w auli Wydziału w Katowicach przy ul. Jordana 18. Rozpoczęcie o godz. 18.30. Tym razem w ramach organizowanego przez Dzieło Biblijne XI Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego podjęty zostanie temat Biblia w kulturze polskiej. Prelegentami będą prof. Joanna Sobczykowa, polonistka i ks. prof. Artur Malina, biblista. Przy okazji spotkania będzie możliwość otrzymania zaświadczenia o uczestnictwie.

09.04.2019 - 06:21 (MB) | kategoria: Doktoraty i habilitacje |   Wersja do druku

Publiczna obrona pracy doktorskiej O. mgr. lic. Karola Wielgosza OP

Dnia 8 maja 2019 r. (środa) o godz. 13.30 w sali 302 (Katowice, ul. Jordana 18) odbędzie się publiczna obrona pracy doktorskiej O. mgr. lic. Karola Wielgosza OP pt.: Od dogmatu do kerygmatu. Josepha Ratzingera/Benedykta XVI teologia głoszenia, ewangelizacji i misji. Promotor: Ks. prof. dr hab. Jerzy Szymik (UŚ), recenzenci: Ks. dr hab. prof. UKSW Grzegorz Bachanek, Ks. dr hab. Roman Słupek (PWT, Wrocław).
Elektroniczna wersja rozprawy doktorskiej będzie publicznie dostępna w Repozytorium – Biblioteka Cyfrowa UŚ, na co najmniej 10 dni przed terminem obrony rozprawy doktorskiej.
Praca doktorska wyłożona jest również do wglądu w Czytelni Biblioteki Teologicznej UŚ w Katowicach, ul. Wita Stwosza 17 a, a streszczenie rozprawy i recenzje na stronie internetowej Wydziału Teologicznego UŚ http://www.wtl.us.edu.pl/page.php?535

09.04.2019 - 06:17 (MB) | kategoria: Konferencje naukowe - zapowiedzi |   Wersja do druku

Konferencja "Dialog w profilaktyce uzależnień"

Studenckie Koła Naukowe Nauk o Rodzinie PRO wraz z dr Aleksandrą Kłos-Skrzypczak mają zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową "Dialog w profilaktyce uzależnień - interdyscyplinarna perspektywa działań makrospołecznych", która odbędzie się w sali 101 Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach w dniu 12 kwietnia 2019.
Konferencja będzie składać się z części teoretycznej oraz warsztatów. Zapisy na warsztaty podczas rejestracji w dniu konferencji.
Informacja o warsztatach nr 1
Informacja o warsztatach nr 2

04.04.2019 - 13:03 (MB) | kategoria: Doktoraty i habilitacje |   Wersja do druku

Publiczna obrona pracy doktorskiej Ks. mgr. lic. Mariusza Pasternaka

Dnia 29 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) o godz. 13.00 w sali 301 (Katowice, ul. Jordana 18) odbędzie się publiczna obrona pracy doktorskiej Ks. mgr. lic. Mariusza Pasternaka pt.: Spotkanie orędzia Ewangelii z kulturą Japonii w kontekście zmieniającej się metody misyjnej. Promotor: Ks. prof. dr hab. Jan Górski, recenzenci: Ks. prof. dr hab. Jarosław Różański (UKSW), Ks. dr hab. prof. UWM Jacek Pawlik.

01.04.2019 - 10:38 (JK) | kategoria: Konferencje naukowe |   Wersja do druku

Konferencja „Między katedrą a katedrą. Kościół a nauka, kultura i polityka”

Studenckie Koło Naukowe Teologów oraz Studenckie Koło Naukowe Historyków Uniwersytetu Śląskiego mają zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Interdyscyplinarną pt. „Między katedrą a katedrą. Kościół a nauka, kultura i polityka”, która odbędzie się w budynku Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach w dniu 4 kwietnia 2019 r., początek o godz. 9.00.
Własna strona konferencji