ks. B. Biela: 20.09. o godz. 11.30 do 13.00

ks. J. Szymik: 20.09. po Radzie Wydziału, czyli ok. 11.00

B. Urbanek: pn 2.09 godz. 12:30-14:00; wt 10.09 godz. 14:00-15:30; pt 20.09 godz. 11:30-13:00; pn 23.09 godz. 12:30-14:00

07.05.2017 - 21:26 (MB) | kategoria: Studenckie Koła Naukowe |   Wersja do druku

Konferencja studencka "Sojusz tronu z ołtarzem - partnerstwo czy podporządkowanie? Stosunki między państwem a Kościołem na przestrzeni dziejów"

Koło Naukowe Historyków oraz Koło Naukowe Teologów UŚ zapraszają na konferencję studencką "Sojusz tronu z ołtarzem - partnerstwo czy podporządkowanie? Stosunki między państwem a Kościołem na przestrzeni dziejów". Odbędzie się ona w sali seminaryjnej na 2. piętrze CINIBA w dniu 12 maja 2017 r. w godzinach 9:00-14:00.

Można dziś w Polsce zaobserwować liczne związki władzy z Kościołem. Jedni dostrzegają ich dobre, inni złe strony. Warto zastanowić się, skąd one wynikają? Jak kształtowały się te relacje w minionych epokach? Aby spojrzeć na to zagadnienie z jak najszerszej perspektywy, Koło Historyków zaprosiło do współpracy inne koła naukowe: Teologów, Myśli Lewicowej oraz Narodowej Myśli Politycznej.

Gościnne referaty wygłoszą:
1. dr Mateusz Sobeczko (IHUŚ), "Władza komunistyczna wobec Kościoła katolickiego na Górnym Śląsku w latach 1970-1980"
2. ks. dr Bartłomiej Kuźnik (WTL UŚ), "Polityczne, ale nie politykujące - o śląskim podejściu do polityki z ambony"

Wydarzenie swoim patronatem objął dr hab. Jarosław Tomasiewicz z Zakładu Historii Najnowszej IHUŚ.

Organizator: Studenckie Koło Naukowe Historyków UŚ
Partnerzy:
- Studenckie Koło Naukowe Teologów
- Koło Naukowe Myśli Lewicowej
- Koło Naukowe Narodowej Myśli Politycznej XIX-XXI w.
Partner niezależny: Niezależne Zrzeszenie Studentów