16 grudzień od 1600

Rada Wydziału Teologicznego UŚ

23 styczeń od 1400
Rada Wydziału Teologicznego UŚ

ks. A. Malina: konsultacje w listopadzie i grudniu: cały czas kontakt mailowy

E. Szwarczyńska: Z dn. 19.12. przeniesione na 14.12.(godz. 12.30-14.00)

A. Maliszewska: odwołane (L4)

M. Kozubek: odwołane do 20 grudnia

ks. W. Kania: odwołane do poniedziałku 18.12. L4

M. Gwóźdź: zajęcia z 7.11 przeniesione na 19.12 (od godz. 14.30); zajęcia z cywilnego prawa małżeńskiego (III rok NOR, stacjon.) z 16.11 oraz z 23.11 przeniesione na 11.01 oraz 18.01

A. Maliszewska: L4, zajęcia odbędą się wg planu - zastępstwo

23.11.2017 - 16:21 (MB) | kategoria: Z życia UŚ |   Wersja do druku

Granty Rektora UŚ dla najlepszych studentów

Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że uruchomiony został program Grantów Rektora Uniwersytetu Śląskiego dla najlepszych studentów. W ramach konkursu student może otrzymać kwotę do 5000 zł na realizację zaproponowanego przez siebie projektu. O Grant mogą ubiegać się studenci naszej uczelni:
a) rozpoczynający w roku akademickim 2017/2018 studia pierwszego stopnia lub jednolite magisterskie, którzy w roku rozpoczęcia studiów uzyskali tytuł laureata olimpiady przedmiotowej lub uzyskali w części pisemnej egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym 100% punktów możliwych do uzyskania;
b) prowadzący indywidualne prace badawcze lub artystyczne o wysokim poziomie merytorycznym, co potwierdzone jest przez nauczyciela akademickiego zwanego dalej Opiekunem studenta.

Przedmiotem Grantu mogą być indywidualne projekty naukowe, edukacyjne lub artystyczne wspierające innowacyjne ścieżki rozwoju, obejmujące w szczególności:
• przygotowanie publikacji;
• wyjazdy konferencyjne;
• kwerendy biblioteczne;
• udział w warsztatach, szkoleniach, kursach;
• udział w zagranicznych akademickich „szkołach letnich”;
• inne zaprojektowane przez studenta działania o charakterze naukowym.

W celu otrzymania Grantu Rektora student składa wniosek na przygotowanym formularzu wniosku, zawierającym w szczególności opis projektu, jego cele i zakładane efekty, harmonogram działań i kosztorys oraz nazwisko proponowanego opiekuna grantu, będącego nauczycielem akademickim, posiadającym co najmniej stopień naukowy doktora, który będzie odpowiedzialny za nadzór merytoryczny nad realizacją grantu i będzie opiniował przewidziane wydatki pod względem merytorycznym.

Termin składania wniosków: do 15 grudnia 2017 r.
Miejsce składania wniosków: Centrum Obsługi Studentów, ul. Bankowa 12 (rektorat, parter, pokój 132).

Zasady konkursu i dokumentacja są dostępne są na stronie http://student.us.edu.pl/granty-rektora-dla-najlepszych-studentow. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Centrum Obsługi Studentów.

Zachęcam Państwa, do wyszukiwania aktywnych, wyróżniających się studentów, o których myślicie Państwo jako o potencjalnych doktorantach lub kandydatach do ubiegania się np. o stypendium MNiSW lub o Diamentowy Grant i wspierania ich w opracowywaniu wniosków oraz późniejszej realizacji projektów. Jest to dla nas szansa na wyselekcjonowanie i związanie z Uczelnią tych najlepszych młodych ludzi, którzy w perspektywie staną się kontynuatorami naszej pracy naukowej i dydaktycznej.
prof. dr hab. Ryszard Koziołek
prorektor ds. kształcenia i studentów