ks. W. Kania: z wtorku, 22.05. na czwartek, 24.05. godz 9:15-13.15

ks. L. Szewczyk: W terminie 18.04-31.07. kontakt drogą mailową

E. Szwarczyńska: Z dn. 22.05. przeniesione na 19.05.(godz. 12.00-13.20)

ks. R. Dappa: z 30.04. przeniesione na 01.06, godz. 8.00-11.00

M. Gwóźdź: z 9.06 przeniesiony na 5.06 (godz. 9.00-12.00)

A. Kłos-Skrzypczak: 24.05. - odwołane

M. Czarnuch-Sodzawiczny: Język grecki 1 przeniesiony z 22.05. na 10.05., godz. 11:00-12:30 (teologia pastoralna), 12:30-14:00 (teologia nauczycielska i teologia w kulturze)

25.01.2018 - 12:18 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

V edycja projektu: „Oblicza Dialogu. Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju” organizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie trwa. Tematyka obecnej edycji, 2017/18: „W sferze sacrum. Rola sztuki religijnej w kulturze”.

Nasz Wydział wspiera w tym projekcie V LO im. W. Broniewskiego w Katowicach-Ochojcu przez serię wykładów. Zajęcia prowadzone przez wykładowców WTLUŚ odbywają się albo w V LO albo w gmachu naszego Wydziału. Po grudniowym wykładzie ks. dra Kuźnika w Liceum o symbolu i jego reperkusjach w życiu codziennym, 24 stycznia 2018 uczniowie przyjechali do nas z rewizytą na wykład - Pani Marty Giglok: "Historia i teologia ikony". Przed naszymi Licealistami jeszcze marcowy wykład ks. dra Ledwonia o judaizmie i wykład o islamie. Pani Bernadeta Michna, filolog, nauczyciel i egzaminator maturalny Liceum jest bardzo zadowolona z dotychczasowej współpracy.
Głównym celem proponowanego projektu jest stworzenie płaszczyzny porozumienia na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego, promowanie działań i postaw otwartych na inne kultury i religie, zwalczających stereotypy, skierowanych na poznawanie i współistnienie z drugim człowiekiem. Jest to kontynuacja procesu dialogu zapoczątkowanego już na Soborze Watykańskim II, prowadzonego podczas spotkań w Asyżu od 1984 roku oraz twórczo rozwijanego przez cały pontyfikat Świętego Jana Pawła II.
Serdecznie zapraszamy także inne szkoły ponadgimnazjalne do współpracy. Ofertę wykładów wyjazdowych udostępniamy pod adresem e-mail: bartlomiej.kuznik©us.edu.pl