ks. M. Basiuk: przeniesione z 25.04. na 9.05., godz. 11.15-12.45

ks. J. Kempa: w dniu 25.04.2019 - odwołane.

ks. W. Surmiak: z 25.04 na 26.04, godz. 8.30-10.00

B. Urbanek: odwołane do 26.04.

L. Szymczyk: 26.04. - odwołane

B. Urbanek: odwołane do 26.04.

J. Pakuza: zmiana terminu zajęć z historii Kościoła (Studia podyplomowe) z 6.04 na 15.06

22.11.2018 - 23:13 (JK) | kategoria: Z życia WTL |   Wersja do druku

Europejskie Spotkanie Młodych – PILGRIM

W związku ze zbliżającym się Szczytem Klimatycznym ONZ COP 24 w Katowicach Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zorganizowały we współpracy z Międzynarodową Siecią Pedagogiczną PILGRIM w dniach 23-25 listopada Europejskie Spotkanie Młodych – PILGRIM.
Hasło spotkania brzmiało: "Aby ziemia znowu mogła oddychać". Jego celem było przybliżenie nauczania Kościoła zawartego w encyklice papieża Franciszka Laudato si', a poświęconego zagadnieniom ochrony środowiska naturalnego, widzianego jako część dzieła stworzenia.
W spotkaniu uczestniczyła młodzież szkół ponadpodstawowych oraz studenci z Austrii, Czech, Słowacji, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Polski. W programie znalazły się m.in. warsztaty ekologiczne, spotkania z osobami odpowiedzialnymi za organizację Szczytu Klimatycznego COP 24, przekazanie Manifestu proekologicznego na ręce prezydenta Katowic, odwiedziny w kopalni "Guido", połączone z mszą św. w tamtejszej kaplicy.

Program spotkania
Tekst Manifestu w j. polskim