ks. B. Biela: 20.09. o godz. 11.30 do 13.00

ks. J. Szymik: 20.09. po Radzie Wydziału, czyli ok. 11.00

10.01.2019 - 11:06 (JK) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

XXV Wieczór Teologiczny

Serdecznie zapraszamy na XXV Wieczór Teologiczny, który odbędzie się dnia 24 stycznia 2019 roku o godz. 18.00 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wymienione spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom z zakresu prawa kanonicznego, a dokładnie tematowi procesów małżeńskich w Kościele. W czasie spotkania wspomniane będą najczęściej pojawiające się tytuły prawne oraz sposób ustalania formuły wątpliwości procesowej, a także omówione zostaną kolejne etapy procesu zwykłego i procesu skróconego. Prelegentami będą kanoniści: ks. dr Mariusz Auguścik - wiceoficjał Sądu Metropolitalnego w Katowicach oraz ks. dr Rafał Dappa - wieceoficjał Sądu Biskupiego w Gliwicach. Diakoni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach przygotowali wystawę posterową, która w dniu spotkania będzie dostępna od godz. 17.00. Wspomniane plakaty naukowe będą zawierały kanoniczny opis małżeństwa, przeszkody, wady zgody oraz informacje o formie zawarcia związku małżeńskiego. Studenci i zaprzyjaźniona młodzież przedstawi krótki spektakl wprowadzający.