ks. M. Basiuk: przeniesione z 25.04. na 9.05., godz. 11.15-12.45

ks. J. Kempa: w dniu 25.04.2019 - odwołane.

ks. W. Surmiak: z 25.04 na 26.04, godz. 8.30-10.00

B. Urbanek: odwołane do 26.04.

L. Szymczyk: 26.04. - odwołane

B. Urbanek: odwołane do 26.04.

J. Pakuza: zmiana terminu zajęć z historii Kościoła (Studia podyplomowe) z 6.04 na 15.06

10.01.2019 - 11:06 (JK) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

XXV Wieczór Teologiczny

Serdecznie zapraszamy na XXV Wieczór Teologiczny, który odbędzie się dnia 24 stycznia 2019 roku o godz. 18.00 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wymienione spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom z zakresu prawa kanonicznego, a dokładnie tematowi procesów małżeńskich w Kościele. W czasie spotkania wspomniane będą najczęściej pojawiające się tytuły prawne oraz sposób ustalania formuły wątpliwości procesowej, a także omówione zostaną kolejne etapy procesu zwykłego i procesu skróconego. Prelegentami będą kanoniści: ks. dr Mariusz Auguścik - wiceoficjał Sądu Metropolitalnego w Katowicach oraz ks. dr Rafał Dappa - wieceoficjał Sądu Biskupiego w Gliwicach. Diakoni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach przygotowali wystawę posterową, która w dniu spotkania będzie dostępna od godz. 17.00. Wspomniane plakaty naukowe będą zawierały kanoniczny opis małżeństwa, przeszkody, wady zgody oraz informacje o formie zawarcia związku małżeńskiego. Studenci i zaprzyjaźniona młodzież przedstawi krótki spektakl wprowadzający.