ks. B. Biela: 20.09. o godz. 11.30 do 13.00

ks. J. Szymik: 20.09. po Radzie Wydziału, czyli ok. 11.00

15.01.2019 - 16:13 (JK) | kategoria: Konferencje naukowe |   Wersja do druku

Seminarium naukowe: Dokumenty życia osobistego jako źródło informacji w badaniach naukowych

Centrum Badań nad Historią Kościoła im. Wincentego Myszora wraz z Instytutem Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej UŚ zaprasza do udziału w seminarium naukowym na temat: Dokumenty życia osobistego jako źródło informacji w badaniach naukowych. Seminarium odbędzie się 23 stycznia (środa) 2019, o godz. 11.00, w sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, Pl. Sejmu Śląskiego 1, w Katowicach.
Program seminarium

Celem seminarium jest zainicjowanie dyskusji nad sposobami wykorzystania dokumentów życia osobistego w pracy badawczej. Prelegenci w swoich wystąpieniach zwrócą uwagę zarówno na aspekty praktyczne, np. gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie tego rodzaju materiałów przez różne instytucje, jak i teoretyczne, czyli zaprezentują konkretne przykłady sfunkcjonalizowanego podejścia do dokumentów życia osobistego w badaniach, np. historycznych czy literaturoznawczych.