25 maj od 1800

26 czerwiec od 1000
Rada Wydziału

ks. W. Surmiak: czwartek 23.05, godz. 11.30-13.00

ks. A. Wuwer: odwołane do 20.05.

ks. A. Wuwer: odwołane do 20.05.

J. Pakuza: zmiana terminu zajęć z historii Kościoła (Studia podyplomowe) z 6.04 na 15.06

15.01.2019 - 16:13 (JK) | kategoria: Konferencje naukowe |   Wersja do druku

Seminarium naukowe: Dokumenty życia osobistego jako źródło informacji w badaniach naukowych

Centrum Badań nad Historią Kościoła im. Wincentego Myszora wraz z Instytutem Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej UŚ zaprasza do udziału w seminarium naukowym na temat: Dokumenty życia osobistego jako źródło informacji w badaniach naukowych. Seminarium odbędzie się 23 stycznia (środa) 2019, o godz. 11.00, w sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, Pl. Sejmu Śląskiego 1, w Katowicach.
Program seminarium

Celem seminarium jest zainicjowanie dyskusji nad sposobami wykorzystania dokumentów życia osobistego w pracy badawczej. Prelegenci w swoich wystąpieniach zwrócą uwagę zarówno na aspekty praktyczne, np. gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie tego rodzaju materiałów przez różne instytucje, jak i teoretyczne, czyli zaprezentują konkretne przykłady sfunkcjonalizowanego podejścia do dokumentów życia osobistego w badaniach, np. historycznych czy literaturoznawczych.