04 marzec od 1315
Zebranie pracowników Instytutu Nauk Teologicznych

16 marzec od 1000
Dzień Otwartych Drzwi

zgłoszone przez pracowników wyjątki w zwykłych terminach konsultacji: brak zgłoszeń

15.01.2019 - 16:13 (JK) | kategoria: Konferencje naukowe |   Wersja do druku

Seminarium naukowe: Dokumenty życia osobistego jako źródło informacji w badaniach naukowych

Centrum Badań nad Historią Kościoła im. Wincentego Myszora wraz z Instytutem Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej UŚ zaprasza do udziału w seminarium naukowym na temat: Dokumenty życia osobistego jako źródło informacji w badaniach naukowych. Seminarium odbędzie się 23 stycznia (środa) 2019, o godz. 11.00, w sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, Pl. Sejmu Śląskiego 1, w Katowicach.
Program seminarium

Celem seminarium jest zainicjowanie dyskusji nad sposobami wykorzystania dokumentów życia osobistego w pracy badawczej. Prelegenci w swoich wystąpieniach zwrócą uwagę zarówno na aspekty praktyczne, np. gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie tego rodzaju materiałów przez różne instytucje, jak i teoretyczne, czyli zaprezentują konkretne przykłady sfunkcjonalizowanego podejścia do dokumentów życia osobistego w badaniach, np. historycznych czy literaturoznawczych.