ks. R. Buchta: ze środy 23.10 przeniesiony na czwartek 24.10. – godz. 10.30-12.00

ks. W. Kania: 15-18.10. - odwołane

ks. J. Myszor: konsultacje odwołane

M. Kozubek: 14.12., godz. 15:30-17:00 (zamiast 10.12.)

ks. W. Kania: 15-18.10. - odwołane

01.04.2019 - 10:38 (JK) | kategoria: Konferencje naukowe |   Wersja do druku

Konferencja „Między katedrą a katedrą. Kościół a nauka, kultura i polityka”

Studenckie Koło Naukowe Teologów oraz Studenckie Koło Naukowe Historyków Uniwersytetu Śląskiego mają zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Interdyscyplinarną pt. „Między katedrą a katedrą. Kościół a nauka, kultura i polityka”, która odbędzie się w budynku Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach w dniu 4 kwietnia 2019 r., początek o godz. 9.00.
Własna strona konferencji

Celem konferencji jest pogłębianie wiedzy na temat wzajemnych relacji między chrześcijaństwem a nauką, kulturą i polityką – zarówno w historii, jak i obecnie, przybliżanie jej szerszemu gronu odbiorców oraz zaproszenie do otwartej dyskusji ludzi różnych środowisk, aby na tym gruncie budować mosty wzajemnego zrozumienia między religią a innymi istotnymi sferami życia człowieka.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9:00 wykładem inauguracyjnym ks. dr. hab. Sławomira Zielińskiego pt. „Teologia – nauka – kultura – historia”. Następnie od 10:30 odbywać się będą obrady studencko-doktoranckie w pięciu sekcjach tematycznych: teologiczno-filozoficznej, psychologiczno-pedagogicznej, prawniczej, historyczno-społecznej oraz kulturoznawczej.

O godz. 15:30 rozpocznie się debata ekspercka, podczas której przedstawiciele czterech dyscyplin zmierzą się z tematem: „Indywidualizm i wspólnotowość. Wzajemne wykluczanie czy twórcza współpraca?”. Gośćmi debaty będą: dr hab. Piotr Bogalecki (literaturoznawstwo i kulturoznawstwo), dr Justyna Kijonka (socjologia i kulturoznawstwo), dr Ewa Wojtyna (psychologia i psychiatria) oraz ks. dr Grzegorz Strzelczyk (teologia). Debata będzie tłumaczona na polski język migowy.

Opiekę merytoryczną nad konferencją sprawuje ks. dr hab. Jacek Kempa, a w Komitecie Naukowym znaleźli się przedstawiciele ośmiu dyscyplin. Patronat honorowy sprawują: Dyrektor Kolegium ISM UŚ – prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz Dziekan Wydziału Teologicznego UŚ – ks. dr hab. Antoni Bartoszek.

Szczegółowy plan konferencji jest dostępny na stronie internetowej: https://miedzykatedrami.wixsite.com/konferencyjna