zgłoszone przez pracowników wyjątki w zwykłych terminach konsultacji: brak zgłoszeń

19.09.2019 - 12:39 (MB) | kategoria: Publikacje |   Wersja do druku

Nowa pozycja z serii: Źródła do Dziejów Kościoła Katolickiego na Górnym Śląsku

Informujemy, że ukazał się 24 tom z serii: Źródła do dziejów Kościoła katolickiego na Górnym Śląsku: Materiały źródłowe do biografii naukowej ks. prof. Wincentego Myszora (wybór korespondencji), opr. Katarzyna Tałuć, Katowice 2019.
Prezentowana edycja listów tematycznie dotyczy warsztatu naukowych ks. prof. W. Myszora – wybitnego patrologa, zajmującego się zwłaszcza problematyką gnozy wczesnochrześcijańskiej. Jest to edycja korespondencji, którą prowadził z różnymi ośrodkami naukowym w Polsce. Część dokumentacyjną poprzedza opracowanie biograficzne z zaakcentowaniem tylko tych wątków w życiorysie naukowym ks. W. Myszora, które zrekonstruowano na podstawie cytowanych listów. Niniejsze opracowanie kierowane jest do osób zainteresowanych biografistyką kapłanów śląskich, historią nauki, zwłaszcza patrystyki, oraz rozwojem oficyn wydawniczych w Polsce po 1945 r.