zgłoszone przez pracowników wyjątki w zwykłych terminach konsultacji: brak zgłoszeń

30.10.2019 - 08:47 (MB) | kategoria: Konferencje naukowe |   Wersja do druku

Konferencja „Obraz Powstań Śląskich i plebiscytu w edukacji, historiografii, kulturze i przestrzeni publicznej”

18 listopada 2019 roku na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Jordana 18) w ramach obchodów 100-lecia Powstań Śląskich odbędzie się konferencja „Obraz Powstań Śląskich i plebiscytu w edukacji, historiografii, kulturze i przestrzeni publicznej” organizowana jako część projektu „Panteon Górnośląski – badania naukowe”, realizowanego w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą DIALOG. Patronat Narodowy w Stulecie Odzyskania Niepodległości objął nad wydarzeniem Prezydent RP Andrzej Duda.

Celem projektu jest wniesienie intelektualnego wkładu dla tworzącej się w podziemiach Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach instytucji kultury o nazwie „Panteon Górnośląski”, w której ukazane zostanie bogactwo kulturowo-społeczne Ziemi Śląskiej. Historia Śląska zostanie przybliżona poprzez prezentację życia i osiągnięć najważniejszych postaci związanych z przestrzeniami administracji i polityki, nauki i szkolnictwa, kultury i sportu, przemysłu i świętości.
Organizatorami konferencji są: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Archidiecezja Katowicka oraz Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.
Patronat medialny nad konferencją objęli: „Gość Niedzielny” oraz Radio eM.

Program konferencji

Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest dokonanie rejestracji za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej konferencji: www.panteon.gornoslaski.us.edu.pl/konferencja/