ks. B. Biela: 20.09. o godz. 11.30 do 13.00

ks. J. Szymik: 20.09. po Radzie Wydziału, czyli ok. 11.00

18.03.2011 - 13:54 (GS) | kategoria: Komunikaty administratora |   Wersja do druku

Archiwalne numery SSHT przeszły OCR

Informujemy, że archiwalne zeszyty Śląskich Studiów Historyczno-Teologicznych, dostępne w wersji elektronicznej dotąd tyko w postaci obrazów stron w formacie .pdf zostały poddane procesowi rozpoznawania tekstów (OCR), zatem obecnie można przeszukiwać ich treść z pomocą funkcji wbudowanej w programy wyświetlające format .pdf. Ponadto wyszukiwarki internetowe będą mogły indeksować treść, nie tylko tytuły artykułów. Przy okazji dokonano optymalizacji plików (średnie zmniejszenie rozmiaru o 1/3), co powinno dodatkowo ułatwić korzystanie z nich użytkownikom dysponującym wolnymi łączami internetowymi. Autorów archiwalnych tekstów, zainteresowanych otrzymaniem wersji edytowalnej swoich tekstów prosimy o kontakt.