ks. R. Buchta: ze środy 23.10 przeniesiony na czwartek 24.10. – godz. 10.30-12.00

ks. W. Kania: 15-18.10. - odwołane

ks. J. Myszor: konsultacje odwołane

M. Kozubek: 14.12., godz. 15:30-17:00 (zamiast 10.12.)

ks. W. Kania: 15-18.10. - odwołane

24.03.2005 - 15:13 (GS) | kategoria: Z życia WTL |   Wersja do druku

Poświęcenie kaplicy Wydziału Teologicznego UŚ

W południe Wielkiego Czwartku, 24 marca 2005 roku została poświęcona kaplica Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach przy ul. Jordana.

Poświęcenia dokonał ks. bp Stefan Cichy, przewodniczący Komisji Ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski, który przed kilkoma dniami mianowany został biskupem Diecezji Legnickiej. Obecny był również Wielki Kanclerz Wydziału Teologicznego UŚ, ks. abp Damian Zimoń, władze i pracownicy Wydziału Teologicznego oraz licznie zgromadzeni prezbiterzy Archidiecezji Katowickiej, którzy wcześniej uczestniczyli w wielkoczwartkowej Mszy Olejów w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Kaplica Wydziału Teologicznego przeznaczona jest przede wszystkim do indywidualnej modlitwy; będzie w niej przechowywany Najświętszy Sakrament.

Fotoreportaż