ks. P. Sawa: 17.10 i 24.10 godz. 13.00-14.30

ks. J. Myszor: odwołane zajęcia na studiach stacjonarnych (teologia) w dniach 24-25.10.18.

K. Mendziuk: odwołane zajęcia lektoratowe w dniu 24.10.

01.12.2017 - 23:29 (MB) | kategoria: Publikacje |   Wersja do druku

Apokaliptyka w pismach gnostyckich

Informujemy, że w serii "Studia Antiquitatis Christianae. Series Nova" ukazał się kolejny, 19 tom, zatytułowany "Apokaliptyka w pismach gnostyckich". Jest to antologia tekstów apokaliptycznych wyłuskanych z korpusu pism z Nag Hammadi. Przekłady w niej zawarte, opatrzone wstępem i komentarzem, są głównie autorstwa ks. prof. Wincentego Myszora (opublikowane wcześniej w innych pozycjach wydawniczych), wyjątkiem są: fragment z kodeksu Tchacos, wstęp do Apokalipsy Adama oraz wstęp, przekład i komentarz do Apokalipsy Hermesa Trismegistosa. Współautorami antologii są osoby naukowo i zawodowo związane z dwoma wydziałami Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach: z Wydziałem Teologicznym – ks. dr Wojciech Kamczyk (Katedra Teologii Patrystycznej i Historii Kościoła) oraz Wydziałem Filologicznym – dr Przemysław Piwowarczyk (Katedra Filologii Klasycznej) i dr Agata Sowińska (Katedra Filologii Klasycznej). Niniejszy tom jest pierwszym wydanym pod auspicjami nowo powstałego Centrum Studiów nad Gnostycyzmem i Doktrynami Pokrewnymi, powołanego po śmierci ks. prof. Wincentego Myszora w celu kontynuacji oraz rozpowszechniania Jego badań. Wydawcą tomu jest Fundacja Centrum Badań nad Historią Kościoła im. ks. prof. Wincentego Myszora. Zainteresowanych nabyciem powyższego tomu prosimy o kontakt z Fundacją (jemy23+fundacja@gmail.com).