09 czerwiec od 0930
Sympozjum "Św. Szarbel i duchowość Kościoła na Wschodzie"

21 czerwiec od 1000
Rada Wydziału Teologicznego UŚ

ks. W. Kania: z wtorku, 22.05. na czwartek, 24.05. godz 9:15-13.15

ks. L. Szewczyk: W terminie 18.04-31.07. kontakt drogą mailową

ks. S. Zieliński: z piątku 25.05. na czwartek 7.06. godz. 9.30-11.00

ks. R. Dappa: z 30.04. przeniesione na 01.06, godz. 8.00-11.00

M. Gwóźdź: z 9.06 przeniesiony na 5.06 (godz. 9.00-12.00)

L. Szymczyk: 25.V. odwołane

A. Kłos-Skrzypczak: 24.05. - odwołane

20.02.2018 - 15:18 (MB) | kategoria: Z życia WTL |   Wersja do druku

Umowa o współpracy z Wydziałem Nauk Biblijnych i Archeologii Papieskiego Uniwersytetu Antonianum w Rzymie

W dniach 11-18 lutego 2018 r. wykładowcy i studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach uczestniczyli w Wyjeździe Studyjnym do Ziemi Świętej, zorganizowanym z okazji Jubileuszu 50 lat istnienia naszej Alma Mater. W najważniejszym miejscu chrześcijaństwa, w Bazylice Grobu Pańskiego, 15 lutego została odprawiona Msza św. w intencji całej społeczności akademickiej. Tego samego dnia podpisana została umowa o współpracy zagranicznej pomiędzy Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach a Wydziałem Nauk Biblijnych i Archeologii Papieskiego Uniwersytetu Antonianum w Rzymie. Uroczystość odbyła się w Auli Głównej Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie. Ze strony Uniwersytetu Śląskiego umowę podpisali: Prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski i Dziekan Wydziału Teologicznego ks. dr hab. prof. UŚ Antoni Bartoszek. Inicjatorem i koordynatorem projektu jest ks. dr Dawid Ledwoń, natomiast ze strony Papieskiego Uniwersytetu Antonianum dokument podpisał Dziekan Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie – o. prof. Rosario Pierri OFM. W wykładzie inaugurującym współpracę przedstawił on działalność Studium Biblicum Franciscanum, podkreślając osiągnięcia archeologów franciszkańskich oraz znaczenie znajomości realiów Ziemi Świętej w studiach nad Pismem Świętym.

Zdjęcia są dostępne w galerii.