22 styczeń od 1400

Egzamin ex-universa

19 luty od 1400
Rada Wydziału

M. Gwóźdź: dyżury w styczniu: 8.01 (godz. 11.15-12.45); 22.01 (godz. 9.45-12.45); 25.01 (godz. 11.15-12.45); dyżur w sesji: 5.02 (godz. 9.00-10.30).

A. Maliszewska: 18.01 - odwołane.

20.02.2018 - 15:18 (MB) | kategoria: Z życia WTL |   Wersja do druku

Umowa o współpracy z Wydziałem Nauk Biblijnych i Archeologii Papieskiego Uniwersytetu Antonianum w Rzymie

W dniach 11-18 lutego 2018 r. wykładowcy i studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach uczestniczyli w Wyjeździe Studyjnym do Ziemi Świętej, zorganizowanym z okazji Jubileuszu 50 lat istnienia naszej Alma Mater. W najważniejszym miejscu chrześcijaństwa, w Bazylice Grobu Pańskiego, 15 lutego została odprawiona Msza św. w intencji całej społeczności akademickiej. Tego samego dnia podpisana została umowa o współpracy zagranicznej pomiędzy Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach a Wydziałem Nauk Biblijnych i Archeologii Papieskiego Uniwersytetu Antonianum w Rzymie. Uroczystość odbyła się w Auli Głównej Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie. Ze strony Uniwersytetu Śląskiego umowę podpisali: Prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski i Dziekan Wydziału Teologicznego ks. dr hab. prof. UŚ Antoni Bartoszek. Inicjatorem i koordynatorem projektu jest ks. dr Dawid Ledwoń, natomiast ze strony Papieskiego Uniwersytetu Antonianum dokument podpisał Dziekan Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie – o. prof. Rosario Pierri OFM. W wykładzie inaugurującym współpracę przedstawił on działalność Studium Biblicum Franciscanum, podkreślając osiągnięcia archeologów franciszkańskich oraz znaczenie znajomości realiów Ziemi Świętej w studiach nad Pismem Świętym.

Zdjęcia są dostępne w galerii.