ks. B. Biela: piątek 14.09. od 11.30 do 13.00

ks. S. Zieliński: w sesji letniej: 13.09. – godz. 13.00-14.30

ks. P. Sawa: środa, 5.09, godz. 12:30-14:00 i środa, 26.09, godz. 12:30-14:00

20.02.2018 - 15:18 (MB) | kategoria: Z życia WTL |   Wersja do druku

Umowa o współpracy z Wydziałem Nauk Biblijnych i Archeologii Papieskiego Uniwersytetu Antonianum w Rzymie

W dniach 11-18 lutego 2018 r. wykładowcy i studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach uczestniczyli w Wyjeździe Studyjnym do Ziemi Świętej, zorganizowanym z okazji Jubileuszu 50 lat istnienia naszej Alma Mater. W najważniejszym miejscu chrześcijaństwa, w Bazylice Grobu Pańskiego, 15 lutego została odprawiona Msza św. w intencji całej społeczności akademickiej. Tego samego dnia podpisana została umowa o współpracy zagranicznej pomiędzy Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach a Wydziałem Nauk Biblijnych i Archeologii Papieskiego Uniwersytetu Antonianum w Rzymie. Uroczystość odbyła się w Auli Głównej Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie. Ze strony Uniwersytetu Śląskiego umowę podpisali: Prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski i Dziekan Wydziału Teologicznego ks. dr hab. prof. UŚ Antoni Bartoszek. Inicjatorem i koordynatorem projektu jest ks. dr Dawid Ledwoń, natomiast ze strony Papieskiego Uniwersytetu Antonianum dokument podpisał Dziekan Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie – o. prof. Rosario Pierri OFM. W wykładzie inaugurującym współpracę przedstawił on działalność Studium Biblicum Franciscanum, podkreślając osiągnięcia archeologów franciszkańskich oraz znaczenie znajomości realiów Ziemi Świętej w studiach nad Pismem Świętym.

Zdjęcia są dostępne w galerii.