ks. A. Malina: najbliższe konsultacje w listopadzie: 23.11 (piątek) od 12.30 do 14.00

ks. W. Kamczyk: zamiast 6. i 13.12 konsultacje odbędą się odpowiednio: 3. i 10.12 w godz. 11.30-13.00 w Bibliotece Teologicznej (pracownia patrystyczna).

M. Gwóźdź: dyżur z 20.11 przeniesiony na 29.11 godz. 9.45-11.15

ks. P. Sawa: zmiany w najbliższych terminach: 9.11, godz. 14:30-16:00; 21.11, godz. 13:00-14:30

M. Gwóźdź: NoR II/I zajęcia za 19.10, 16.11 i 23.11 odbędą się 29.11 (godz. 8.00-9.30 oraz 11.30-14.45)

26.03.2018 - 07:13 (MB) | kategoria: Z życia WTL |   Wersja do druku

Zjazd Absolwentów WTL - podsumowanie

W sobotę 17 marca z okazji 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się I Zjazd Absolwentów Wydziału Teologicznego. Zjazd rozpoczął się Eucharystią w Krypcie Katedry Chrystusa Króla, sprawowaną pod przewodnictwem JE Arcybiskupa Wiktora Skworca. Podczas spotkania w auli, słowa do zebranych skierował Ksiądz Dziekan, prof. UŚ dr hab. Antoni Bartoszek, a także honorowi goście: Prorektor ds. kształcenia i studentów Uniwersytetu Śląskiego prof. UŚ dr. hab. Ryszard Koziołek oraz JE Arcybiskup Damian Zimoń. W dalszej części absolwenci teologii wysłuchali wykładu ks. prof. dr. hab. Jerzego Szymika pt. „Teologia i co dalej”, a absolwenci nauk o rodzinie wykładu ks. prof. UŚ dr. hab. Antoniego Bartoszka pt. „Zadania absolwenta nauk o rodzinie we współczesnym świecie”, w czasie którego mogli podzielić się swoim doświadczeniem zawodowym i wziąć udział w dyskusji. Następnie, po poczęstunku, odbyły się spotkania poszczególnych grup rocznikowych.

W Zjeździe uczestniczyło prawie 200 absolwentów. Ogromnie się cieszymy, że tak wiele osób odpowiedziało na zaproszenie. Jesteśmy wdzięczni za obecność wszystkich. Dziękujemy także przybyłym na spotkanie pracownikom Wydziału Teologicznego.

Szczególne podziękowania kierujemy do Księdza Dziekana Antoniego Bartoszka – za zainicjowanie Zjazdu, zapał, życzliwość i wszelką pomoc, a także za gościnność.

Dziękujemy również wszystkim liderom za zaangażowanie w docieraniu z zaproszeniem do każdego absolwenta.
Galeria zdjęć.

W imieniu Organizatorów i Absolwentów
Paulina Puszcz – absolwentka nauk o rodzinie (rocznik 2014)
Agata Majewska – absolwentka nauk o rodzinie (rocznik 2014)