08 listopad od 1830
XXIV Wieczór teologiczny „Szlakiem śląskich kapliczek”

20 listopad od 1400
Rada Wydziału

ks. P. Sawa: 17.10 i 24.10 godz. 13.00-14.30

31.07.2018 - 17:04 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Zmarł Ks. prof. dr hab. Józef Krętosz

Dnia 30 lipca 2018 roku, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł w Domu Św. Józefa w Katowicach Ksiądz prof. dr hab. Józef Krętosz, emerytowany profesor Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przeżył 69 lat, z czego 44 w Chrystusowym kapłaństwie.

Ksiądz Profesor Józef Krętosz był specjalistą w historii Kościoła. Szczególnym przedmiotem jego zainteresowań naukowych była problematyka kultury łacińskiej i Kościoła Katolickiego na wschodnich kresach historycznej Polski. Napisał ponad 100 artykułów, biogramów, recenzji, w tym 13 publikacji zwartych.

Jego pogrzeb odbył się w piątek, 3 sierpnia br. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Nota biograficzna Zmarłego na stronie Encyklopedii wiedzy o Kościele katolickim na Śląsku.