E. Szwarczyńska: Z dn. 29.03. przeniesione na 25.03.(godz. 10.00-11.30)

ks. W. Kamczyk: 25.03. - odwołane

A. Maliszewska: z 9.04 na 2.04, godz. bez zmian

A. Maliszewska: Ćwiczenia z modułu „Kościół Chrystusowy” (rok IV) z 9.04 na 2.04, godz. bez zmian

31.07.2018 - 17:04 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Zmarł Ks. prof. dr hab. Józef Krętosz

Dnia 30 lipca 2018 roku, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł w Domu Św. Józefa w Katowicach Ksiądz prof. dr hab. Józef Krętosz, emerytowany profesor Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przeżył 69 lat, z czego 44 w Chrystusowym kapłaństwie.

Ksiądz Profesor Józef Krętosz był specjalistą w historii Kościoła. Szczególnym przedmiotem jego zainteresowań naukowych była problematyka kultury łacińskiej i Kościoła Katolickiego na wschodnich kresach historycznej Polski. Napisał ponad 100 artykułów, biogramów, recenzji, w tym 13 publikacji zwartych.

Jego pogrzeb odbył się w piątek, 3 sierpnia br. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Nota biograficzna Zmarłego na stronie Encyklopedii wiedzy o Kościele katolickim na Śląsku.