22 styczeń od 1400

Egzamin ex-universa

19 luty od 1400
Rada Wydziału

M. Gwóźdź: dyżury w styczniu: 8.01 (godz. 11.15-12.45); 22.01 (godz. 9.45-12.45); 25.01 (godz. 11.15-12.45); dyżur w sesji: 5.02 (godz. 9.00-10.30).

A. Maliszewska: 18.01 - odwołane.

22.11.2018 - 23:13 (JK) | kategoria: Z życia WTL |   Wersja do druku

Europejskie Spotkanie Młodych – PILGRIM

W związku ze zbliżającym się Szczytem Klimatycznym ONZ COP 24 w Katowicach Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zorganizowały we współpracy z Międzynarodową Siecią Pedagogiczną PILGRIM w dniach 23-25 listopada Europejskie Spotkanie Młodych – PILGRIM.
Hasło spotkania brzmiało: "Aby ziemia znowu mogła oddychać". Jego celem było przybliżenie nauczania Kościoła zawartego w encyklice papieża Franciszka Laudato si', a poświęconego zagadnieniom ochrony środowiska naturalnego, widzianego jako część dzieła stworzenia.
W spotkaniu uczestniczyła młodzież szkół ponadpodstawowych oraz studenci z Austrii, Czech, Słowacji, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Polski. W programie znalazły się m.in. warsztaty ekologiczne, spotkania z osobami odpowiedzialnymi za organizację Szczytu Klimatycznego COP 24, przekazanie Manifestu proekologicznego na ręce prezydenta Katowic, odwiedziny w kopalni "Guido", połączone z mszą św. w tamtejszej kaplicy.

Program spotkania
Tekst Manifestu w j. polskim