E. Szwarczyńska: Z dn. 29.03. przeniesione na 25.03.(godz. 10.00-11.30)

ks. W. Kamczyk: 25.03. - odwołane

A. Maliszewska: z 9.04 na 2.04, godz. bez zmian

A. Maliszewska: Ćwiczenia z modułu „Kościół Chrystusowy” (rok IV) z 9.04 na 2.04, godz. bez zmian

22.11.2018 - 23:13 (JK) | kategoria: Z życia WTL |   Wersja do druku

Europejskie Spotkanie Młodych – PILGRIM

W związku ze zbliżającym się Szczytem Klimatycznym ONZ COP 24 w Katowicach Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zorganizowały we współpracy z Międzynarodową Siecią Pedagogiczną PILGRIM w dniach 23-25 listopada Europejskie Spotkanie Młodych – PILGRIM.
Hasło spotkania brzmiało: "Aby ziemia znowu mogła oddychać". Jego celem było przybliżenie nauczania Kościoła zawartego w encyklice papieża Franciszka Laudato si', a poświęconego zagadnieniom ochrony środowiska naturalnego, widzianego jako część dzieła stworzenia.
W spotkaniu uczestniczyła młodzież szkół ponadpodstawowych oraz studenci z Austrii, Czech, Słowacji, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Polski. W programie znalazły się m.in. warsztaty ekologiczne, spotkania z osobami odpowiedzialnymi za organizację Szczytu Klimatycznego COP 24, przekazanie Manifestu proekologicznego na ręce prezydenta Katowic, odwiedziny w kopalni "Guido", połączone z mszą św. w tamtejszej kaplicy.

Program spotkania
Tekst Manifestu w j. polskim