ks. R. Buchta: ze środy 23.10 przeniesiony na czwartek 24.10. – godz. 10.30-12.00

ks. W. Kania: 15-18.10. - odwołane

ks. J. Myszor: konsultacje odwołane

M. Kozubek: 14.12., godz. 15:30-17:00 (zamiast 10.12.)

ks. W. Kania: 15-18.10. - odwołane

22.11.2018 - 23:13 (JK) | kategoria: Z życia WTL |   Wersja do druku

Europejskie Spotkanie Młodych – PILGRIM

W związku ze zbliżającym się Szczytem Klimatycznym ONZ COP 24 w Katowicach Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zorganizowały we współpracy z Międzynarodową Siecią Pedagogiczną PILGRIM w dniach 23-25 listopada Europejskie Spotkanie Młodych – PILGRIM.
Hasło spotkania brzmiało: "Aby ziemia znowu mogła oddychać". Jego celem było przybliżenie nauczania Kościoła zawartego w encyklice papieża Franciszka Laudato si', a poświęconego zagadnieniom ochrony środowiska naturalnego, widzianego jako część dzieła stworzenia.
W spotkaniu uczestniczyła młodzież szkół ponadpodstawowych oraz studenci z Austrii, Czech, Słowacji, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Polski. W programie znalazły się m.in. warsztaty ekologiczne, spotkania z osobami odpowiedzialnymi za organizację Szczytu Klimatycznego COP 24, przekazanie Manifestu proekologicznego na ręce prezydenta Katowic, odwiedziny w kopalni "Guido", połączone z mszą św. w tamtejszej kaplicy.

Program spotkania
Tekst Manifestu w j. polskim