E. Szwarczyńska: Z dn. 29.03. przeniesione na 25.03.(godz. 10.00-11.30)

ks. W. Kamczyk: 25.03. - odwołane

A. Maliszewska: z 9.04 na 2.04, godz. bez zmian

A. Maliszewska: Ćwiczenia z modułu „Kościół Chrystusowy” (rok IV) z 9.04 na 2.04, godz. bez zmian

10.01.2019 - 11:06 (JK) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

XXV Wieczór Teologiczny

Serdecznie zapraszamy na XXV Wieczór Teologiczny, który odbędzie się dnia 24 stycznia 2019 roku o godz. 18.00 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wymienione spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom z zakresu prawa kanonicznego, a dokładnie tematowi procesów małżeńskich w Kościele. W czasie spotkania wspomniane będą najczęściej pojawiające się tytuły prawne oraz sposób ustalania formuły wątpliwości procesowej, a także omówione zostaną kolejne etapy procesu zwykłego i procesu skróconego. Prelegentami będą kanoniści: ks. dr Mariusz Auguścik - wiceoficjał Sądu Metropolitalnego w Katowicach oraz ks. dr Rafał Dappa - wieceoficjał Sądu Biskupiego w Gliwicach. Diakoni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach przygotowali wystawę posterową, która w dniu spotkania będzie dostępna od godz. 17.00. Wspomniane plakaty naukowe będą zawierały kanoniczny opis małżeństwa, przeszkody, wady zgody oraz informacje o formie zawarcia związku małżeńskiego. Studenci i zaprzyjaźniona młodzież przedstawi krótki spektakl wprowadzający.