ks. R. Buchta: ze środy 23.10 przeniesiony na czwartek 24.10. – godz. 10.30-12.00

ks. W. Kania: 15-18.10. - odwołane

ks. J. Myszor: konsultacje odwołane

M. Kozubek: 14.12., godz. 15:30-17:00 (zamiast 10.12.)

ks. W. Kania: 15-18.10. - odwołane

10.01.2019 - 11:06 (JK) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

XXV Wieczór Teologiczny

Serdecznie zapraszamy na XXV Wieczór Teologiczny, który odbędzie się dnia 24 stycznia 2019 roku o godz. 18.00 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wymienione spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom z zakresu prawa kanonicznego, a dokładnie tematowi procesów małżeńskich w Kościele. W czasie spotkania wspomniane będą najczęściej pojawiające się tytuły prawne oraz sposób ustalania formuły wątpliwości procesowej, a także omówione zostaną kolejne etapy procesu zwykłego i procesu skróconego. Prelegentami będą kanoniści: ks. dr Mariusz Auguścik - wiceoficjał Sądu Metropolitalnego w Katowicach oraz ks. dr Rafał Dappa - wieceoficjał Sądu Biskupiego w Gliwicach. Diakoni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach przygotowali wystawę posterową, która w dniu spotkania będzie dostępna od godz. 17.00. Wspomniane plakaty naukowe będą zawierały kanoniczny opis małżeństwa, przeszkody, wady zgody oraz informacje o formie zawarcia związku małżeńskiego. Studenci i zaprzyjaźniona młodzież przedstawi krótki spektakl wprowadzający.