ks. R. Buchta: ze środy 23.10 przeniesiony na czwartek 24.10. – godz. 10.30-12.00

ks. W. Kania: 15-18.10. - odwołane

ks. J. Myszor: konsultacje odwołane

M. Kozubek: 14.12., godz. 15:30-17:00 (zamiast 10.12.)

ks. W. Kania: 15-18.10. - odwołane

13.05.2019 - 08:17 (MB) | kategoria: Konferencje naukowe |   Wersja do druku

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Moralność (z) ducha”

Doktoranci Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego pod kierunkiem ks. prof. dr. hab. Jana Słomki mają zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Moralność (z) ducha”, która odbędzie się 16 maja 2019 roku na auli Wydziału Teologicznego.

Jest ona próbą interdyscyplinarnego spojrzenia na relacje między duchowością a moralnością.
Jak wygląda ta relacja? Czy możliwa jest duchowość bez moralności lub moralność bez duchowości? Czy któryś z wymiarów można uznać za pierwotny ontologicznie lub czasowo? Jak pewne treści duchowe łączą się z praktyką duchowego życia i odwrotnie? Czy relacje pomiędzy duchowością a moralnością można wyglądają tak samo w chrześcijaństwie i poza nim? Czy podobne duchowości mogą rodzić podobną moralność i odwrotnie?

Na te i podobne pytania będziemy wspólnie poszukiwać odpowiedzi. Szczegółowe informacje i dokładny program znajdują się na stronie konferencji: www.moralnosczducha.us.edu.pl
Konferencja została objęta patronatem medialnym Instytutu Gość Media i Portalu Opoka.