25 maj od 1800

26 czerwiec od 1000
Rada Wydziału

ks. W. Surmiak: czwartek 23.05, godz. 11.30-13.00

ks. A. Wuwer: odwołane do 20.05.

ks. A. Wuwer: odwołane do 20.05.

J. Pakuza: zmiana terminu zajęć z historii Kościoła (Studia podyplomowe) z 6.04 na 15.06

18.03.2011 - 13:54 (GS) | kategoria: Komunikaty administratora |   Wersja do druku

Archiwalne numery SSHT przeszły OCR

Informujemy, że archiwalne zeszyty Śląskich Studiów Historyczno-Teologicznych, dostępne w wersji elektronicznej dotąd tyko w postaci obrazów stron w formacie .pdf zostały poddane procesowi rozpoznawania tekstów (OCR), zatem obecnie można przeszukiwać ich treść z pomocą funkcji wbudowanej w programy wyświetlające format .pdf. Ponadto wyszukiwarki internetowe będą mogły indeksować treść, nie tylko tytuły artykułów. Przy okazji dokonano optymalizacji plików (średnie zmniejszenie rozmiaru o 1/3), co powinno dodatkowo ułatwić korzystanie z nich użytkownikom dysponującym wolnymi łączami internetowymi. Autorów archiwalnych tekstów, zainteresowanych otrzymaniem wersji edytowalnej swoich tekstów prosimy o kontakt.