ks. P. Sawa: 17.10 i 24.10 godz. 13.00-14.30

ks. J. Myszor: odwołane zajęcia na studiach stacjonarnych (teologia) w dniach 24-25.10.18.

K. Mendziuk: odwołane zajęcia lektoratowe w dniu 24.10.

27.09.2018 - 11:25 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Plany zajęć w semestrze zimowym 2018/2019

Zostały opublikowane rozkłady zajęć na semestr zimowy 2018/2019. Teologia stacjonarna (aktualizacja: 15.10. godz. 20.30), teologia niestacjonarna(aktualizacja: 14.10. godz. 23.30).
Nauki o rodzinie: studia stacjonarne I stopnia (aktualizacja: 14.10. godz. 9.55) i II stopnia (aktualizacja: 15.10. godz. 18.25) oraz niestacjonarne II stopnia (aktualizacja: 15.10. godz. 18.25).
Wszelkie zauważone błędy proszę zgłaszać p. Markowi Wójtowiczowi.

PS.
Jeżeli komuś wyświetlają się stare plany, to wystarczy odświeżyć bufor przeglądarki.

20.10.2018 - 00:00 (JK) | kategoria: Konferencje naukowe - zapowiedzi |   Wersja do druku

Konferencja naukowa Cantabo et psalmum dicam (Ps 57,9). Muzyka liturgiczna w życiu Kościoła

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kościelnych, oraz Archidiecezjalna Komisja Muzyki Sakralnej serdecznie zapraszają na konferencję naukową Cantabo et psalmum dicam (Ps 57,9). Muzyka liturgiczna w życiu Kościoła.
Konferencja odbędzie się 15. listopada 2018 r. w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach, ul. Jordana 18.
W trakcie konferencji zostanie wręczona księga jubileuszowa ks. prof. Antoniemu Reginkowi.

12.10.2018 - 18:46 (JK) | kategoria: Z życia WTL |   Wersja do druku

XXIV Wieczór teologiczny „Szlakiem śląskich kapliczek”

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy religijnej na dwudziesty czwarty Wieczór teologiczny, który odbędzie się w czwartek, 8 listopada 2018 w auli Wydziału w Katowicach przy ul. Jordana 18. Rozpoczęcie o godz. 18.30. Tym razem zachęcamy do wędrówki szlakiem śląskich kapliczek, po których oprowadzą nas ks. prof. Jerzy Myszor, historyk i dr Maria Lipok-Bierwiaczonek, etnograf, antropolog kultury. Przy okazji spotkania będzie możliwość otrzymania zaświadczenia o uczestnictwie.

04.10.2018 - 20:26 (JK) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Oferta stypendialna Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD)

Dział Współpracy z Zagranicą UŚ informuje o ofercie stypendialnej Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej na wyjazdy do Niemiec w roku akademickim 2019/2020, skierowanej do studentów, doktorantów i pracowników naukowych.
Dalsze szczegółowe informacje oraz dane kontaktowe przedstawicielstwa DAAD w Warszawie znajdują się na przedmiotowej stronie internetowej.
Termin składania wniosków: 15 listopada 2018.
- Broszura informacyjna -

04.10.2018 - 19:45 (JK) | kategoria: Konferencje naukowe |   Wersja do druku

Sympozjum misjologiczne o ks. Stefanie Łysiku SVD

Katedra Teologii Fundamentalnej, Misjologii i Filozofii Chrześcijańskiej zaprasza na sympozjum misjologiczne, poświęcone osobie ks. Stefana Łysika, etnologa i lingwisty. Sympozjum odbędzie się w Boruszowicach dnia 13.10.2018.
Program sympozjum.

04.10.2018 - 15:24 (JK) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego

W imieniu Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca Skworca pragnę zaprosić całą społeczność Wydziału Teologicznego – nauczycieli akademickich, pracowników administracji, pracowników biblioteki, doktorantów i studentów – na Międzyuczelnianą Inaugurację Nowego Roku Akademickiego 2018/2019, która odbędzie się w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach w niedzielę 14 października 2018 r. o godz. 18.00. Po Uroczystości zostanie wręczona tegorocznemu Laureatowi - p. prof. dr hab. Mieczysławowi Chorążemu - nagroda Lux ex Silesia.

Ks. dr Wojciech Surmiak
duszpasterz akademicki pracowników naukowych

21.09.2018 - 19:14 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Informacje

Bardzo prosimy wszystkich studentów (w tym szczególnie I roku studiów) o zapoznanie się z informacjami na stronie internetowej UŚ: http://kandydat.us.edu.pl/informacje-dla-kandydatow

17.09.2018 - 22:21 (MB) | kategoria: Z życia DA |   Wersja do druku

Ogłoszenie Duszpasterstwa Akademickiego „Zawodzie” w Katowicach

Studentko/Studencie
Przeżywasz często lęk, niepokój, posiadasz niskie poczucie swojej wartości, stale szukasz potwierdzenia siebie w różnych formach aktywności zewnętrznej, masz kolejny nieudany związek, utraconą przyjaźń, zaczynasz wchodzić w jakieś uzależnienie?

Może to oznacza, że należy podjąć pracę nad sobą poprzez bezpłatną terapie grupową, która ruszy kolejny raz przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Rozmowy kwalifikujące na terapię odbędą się w dniach 8 i 15 października od godz. 16.00 na I piętrze domu katechetycznego parafii pw. Opatrzności Bożej ul. 1 maja 52 Katowice-Zawodzie.

Warto także przed rozmową odwiedzić stronę www.rozwinacskrzydla.pl

11.09.2018 - 15:44 (MB) | kategoria: Ogłoszenia |   Wersja do druku

Indeksy i legitymacje studenckie 2018-2019

Dziekanat Wydziału Teologicznego UŚ informuje, iż studenci I roku studiów stacjonarnych przyjęci w ramach I i II naboru w roku akad. 2018/2019 mogą odbierać indeksy i legitymacje studenckie od 2 października 2018 r. (wtorek) w godzinach pracy dziekanatu.

04.09.2018 - 13:58 (MB) | kategoria: Wykłady otwarte |   Wersja do druku

Konferencja Fides

W Bibliotece teologicznej WTL UŚ odbędzie się w dniach 4-6 września 2018 roku XXIV walne zgromadzenie Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides”.
Plan walnego zgromadzenia.