Oferta WTL UŚ

![]() Nadchodzące wydarzeniakonsultacje - wyjątkizgłoszone przez pracowników wyjątki w zwykłych terminach konsultacji: brak zgłoszeń zajęcia dydaktyczne - zmiany/wyjątkizgłoszone przez pracowników zmiany/wyjątki w zwykłych terminach zajęć dydaktycznych: brak zgłoszeń Nauki o rodzinie - praktyki zawodowe - informacjeFormularz zgłoszenia miejsca odbywania praktyki zawodowej Wykaz ośrodków i instytucji w których można starać się o przyjęcie na praktykę
Opiekun praktyk: dr Leokadia Szymczyk
Regulamin praktyk zawodowych dla Studentów Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku - nauki o rodzinie (studia stacjonarne pierwszego i drugiego stopnia) 1. Podstawowym celem uczestnictwa w praktyce zawodowej jest zapoznanie się Studenta z działalnością programową instytucji świadczących wieloaspektową pomoc rodzinie ze szczególnym uwzględnieniem rodzin w sytuacjach trudnych. 2. Zgodnie ze standardami nauczania dla kierunku: nauki o rodzinie i w ramach przygotowania zawodowego Studentów tego kierunku, w roku akademickim 2019/2020 powinni oni odbyć praktykę: na studiach I stopnia w wymiarze co najmniej 150 godzin, na studiach II stopnia – co najmniej 60 godzin. 3. W związku z powyższym ustala się na Wydziale Teologicznym następujący przebieg praktyk zawodowych: 4. Zaleca się, aby Student w ramach praktyki mógł poznać różne formy działalności danej instytucji, dlatego w miarę możliwości powinien brać nie tylko udział w zebraniach organizacyjnych zespołu, ale i w charakterze asystenta w konkretnych akcjach pomocowych świadczonych przez Instytucję, w której odbywa praktykę. 5. Zadania praktyki zawodowej sytuują się wokół następujących zagadnień:
6. Student sam wybiera Instytucję, w której podejmie praktykę (proponowana lista ośrodków znajduje się na stronie Wydziału Teologicznego). 7. Po zawarciu stosownego Porozumienia pomiędzy Dziekanem Wydziału Teologicznego UŚ a Przedstawicielem danej Instytucji, Student otrzymuje Skierowanie do wybranej placówki, podpisane przez wydziałowego opiekuna praktyk. 8. Student odbywa praktykę pod kierownictwem jej opiekuna, którym jest bądź sam dyrektor ośrodka, bądź osoba przez niego wyznaczona. 9. Z ramienia Wydziału Teologicznego praktyki są kierowane przez wydziałowego opiekuna praktyk zawodowych, który działa przy współpracy z wydziałowym koordynatorem praktyk studenckich. 10. Student prowadzi dziennik praktyk (wzór znajduje się na stronie Wydziału Teologicznego). 11. W pierwszym dniu praktyki opiekun potwierdza:
12. Zajęcia prowadzone bezpośrednio przez studenta obywają się przy współudziale opiekuna praktyki. Zajęcia te mogą być hospitowane przez:
13. Po zakończeniu praktyki opiekun przygotowuje stosowną opinię (2 egzemplarze lub oryginał i potwierdzona kopia) na temat predyspozycji kandydata do pracy w danej instytucji. Dokument ten potwierdza dyrektor placówki stosowną pieczęcią i podpisem. (s. 19 w Dzienniku). 14. Zgromadzona dokumentacja stanowi podstawę do zaliczenia praktyki przez wydziałowego opiekuna praktyk zawodowych i jest jednym z elementów zaliczenia roku studiów.
15. W przypadku bardziej szczegółowych pytań należy się kontaktować z wydziałowym opiekunem praktyk zawodowych. Katowice, rok akademicki 2019/2020. dr Leokadia Szymczyk |