WiadomośćV edycja projektu: „Oblicza Dialogu. Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju”
(Kategoria: Ogłoszenia)
Dodane przez MB
czwartek 25 styczeń 2018 - 12:18:26

V edycja projektu: „Oblicza Dialogu. Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju” organizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie trwa. Tematyka obecnej edycji, 2017/18: „W sferze sacrum. Rola sztuki religijnej w kulturze”.
Nasz Wydział wspiera w tym projekcie V LO im. W. Broniewskiego w Katowicach-Ochojcu przez serię wykładów. Zajęcia prowadzone przez wykładowców WTLUŚ odbywają się albo w V LO albo w gmachu naszego Wydziału. Po grudniowym wykładzie ks. dra Kuźnika w Liceum o symbolu i jego reperkusjach w życiu codziennym, 24 stycznia 2018 uczniowie przyjechali do nas z rewizytą na wykład - Pani Marty Giglok: "Historia i teologia ikony". Przed naszymi Licealistami jeszcze marcowy wykład ks. dra Ledwonia o judaizmie i wykład o islamie. Pani Bernadeta Michna, filolog, nauczyciel i egzaminator maturalny Liceum jest bardzo zadowolona z dotychczasowej współpracy.
Głównym celem proponowanego projektu jest stworzenie płaszczyzny porozumienia na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego, promowanie działań i postaw otwartych na inne kultury i religie, zwalczających stereotypy, skierowanych na poznawanie i współistnienie z drugim człowiekiem. Jest to kontynuacja procesu dialogu zapoczątkowanego już na Soborze Watykańskim II, prowadzonego podczas spotkań w Asyżu od 1984 roku oraz twórczo rozwijanego przez cały pontyfikat Świętego Jana Pawła II.
Serdecznie zapraszamy także inne szkoły ponadgimnazjalne do współpracy. Ofertę wykładów wyjazdowych udostępniamy pod adresem e-mail: bartlomiej.kuznik©us.edu.pl
Źródło: Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego
( http://www.wtl.us.edu.pl/news.php?extend.10508 )